Prišlo vám už vyrozumenie o materskej?
Maminy prislo vam uz vyrozumenie o materskej? ja som to prave otvorila..
nemala by byt vyska materskej vyssia ako vyska davky pocas PN???
Ak ti vide materska nizsia ako rodicak, mozes na UPSVaRe poziadat o doplatenie do vysky rodicaku. (Asi az po narodeni dietatka). Materske sa vypocitava z prijmu za predchadzajuci kalendarny rok, PN za posledny stvrtrok, takze preto ten rozdiel.
Materské a nemocenské s počíta spravila rovnako, len 55% je nemocenské z VZ a 65% materské z VZ. Može sa stať, že nemocenské sa počíta z jedného roka a následne materské z toho ďalšieho roka. Stáva sa to hlavne na prelome rokov. Napr. nástup na nemoc bola v roku 2012 berie sa príjme za rok 2011, no nemoc pokračuje až do roku 2013 a následne v roku 2013 je aj nástup na materské vtedy sa berie už rok 2012. Tam môže vzniknúť určitý rozdiel...

mala by bat vacsia 🙂, aspon ja som ju mala