Príspevok na dvojičky

lessiie
28. feb 2014

Ahojte, na inej stránke mi jedna osoba stále tvrdí, že pri dvojkách dostanem dvakrát ten príspevok 830 eur ale ja tomu stále chápem tak, že dostanem len príplatok k tomu 75,09 eura...či? už som z toho fakt mimo 🙂 mal niekto narodené toho roku dvojky a uplatňoval si na nich tie príspevky? prikladám aj zo zákona citaciu 🙂 ďakujem...
(1) Suma príspevku pri narodení dieťaťa je
a) 829, 86 eura, ak ide o dieťa narodené z prvého pôrodu až tretieho pôrodu, ktoré sa dožilo
najmenej 28 dní,
b) 151, 37 eura, ak ide o dieťa narodené zo štvrtého pôrodu a ďalšieho pôrodu alebo ak ide o dieťa
z prvého pôrodu až tretieho pôrodu, ktoré sa nedožilo 28 dní.
(2) Ak sa súčasne narodili dve deti alebo sa súčasne narodilo viac detí a najmenej dve z nich sa
dožili 28 dní, suma príspevku pri narodení dieťaťa podľa odseku 1 sa zvyšuje o 75, 69 eura na každé
dieťa, ktoré sa dožilo najmenej 28 dní.

bajana
28. feb 2014

@lessiie nie, urcite nedostanes 2x830, v bode dva je to uplne jasne napisane 😉

lessiie
autor
28. feb 2014

@bajana no, takže chápem správne...🙂 Ďakujem

emily76
28. feb 2014

@lessiie no moje budu mat uz 5 rokov, ale dostala som to na kazde dieta...tak neviem...ale na socialke ti povedia najlepsie. Podla toho, ako to vyplatili mne to znamena, ze mas narok na 1,5 prispevku po narodeni dvojiciek na kazde dieta plus po mesiaci 2x porodne. Cize som dostala 3 prispevky a po mesiaci 2x ten zvysok.

lessiie
autor
28. feb 2014

@emily76 tak ja dúfam, že to nezmenili...lebo je zarážajúce ako môžu dať na jedno 830 a na druhe LEN 75 eur doplatok! a to druhé dieťa nepotrebuje to isté čo prvé? trošku ma náš štát rozčuľuje...vrrr...

emily76
28. feb 2014

@lessiie podla mna nezmenili..je to na poradie narodenia, to splnas..navyse dostanes tych 75 na kazde dieta..usetria na materskej, lebo tu dostanes iba jednu, rodicovsky by mal byt 1,25 nasobok bezneho ak su dvojicky..

lessiie
autor
28. feb 2014

@emily76 dakujem za vysvetlenie..tak ja meterskú brať nebudem kedže som nezamestnaná a som skončila minulý rok VŠ...

maribell
28. feb 2014

mno neviem ..ako citam tak citam stale mi z toho vychadza ze na kazde dalsie dieta dostanes iba tych 75 eur viac .. cize zaklad tych 829 + na kazde dalsie dieta 75 eur ...dokopy to vychadza nieco nad 900 eur ..ale bodaj by sme to chapali zle a tych 829 by si dostala na obydve deti 🙂

pemizb
28. feb 2014

Nie...dostanes na obe deti. Neboooj, ved to by bolo ake nespravodlive.....ked niekto porodi za sebou, lreco by mal mat a ty nie, ked porodis naraz....ved uz sme aj tak dost poskodene tym ze nam davaju matersku taku aku davaju. Ked ma niekto po sebe deti, aspon saty vyuzije, ale my co mame dvojcata....my musime kupovat dvojmo...neda sa ponosit po sebe...nosia sucasne. Takze iste ten prispevok dostanes na obe. 🙂 😉

emily76
28. feb 2014

@lessiie skoda ze si si neplatila za seba zdravotne odvody..svagrina si platila pri oboch detoch a mala maximalnu matersku. Ja som si doplacala do maxima a vdaka tomu som mala aj maximalnu PN, lebo som bola na rizikovom, aj najvyssiu matersku.

emily76
28. feb 2014

@maribell nie, ak ma matka dvojicky a viac, tak na kazde dieta je narok na tych 75 eur navyse ku prispevku 830 €. 😉 blbe je, ak su dvojicky tretim a stvrtym dietatom, vtedy na tretie dostane 830+75 a na stvrte 151+75. Ale to sa asi Lessie netyka.

martinka354
28. feb 2014

Ahoj,mne sa v oktobri narodili dvojičky a dostala som 1811 eur,takže dostaneš na obidve neboj,ak niečo pýtaj sa 😉

martinka354
28. feb 2014

@lessiie ta správa vyššie bola pre teba 😉

lessiie
autor
28. feb 2014

@martinka354 cize dufam ze to nezmenili od noveho roku lebo ma tusim porazi ☹ a inak uz v oktobri si mala ten prispevok zluceny?ci to od noveho roka?

martinka354
28. feb 2014

nemalo by sa to zmeniť,aj ked to zlúčia,mala by si dostať tú čiastku čo ja,tých 1811 eur 🙂
@lessiie

lessiie
autor
28. feb 2014

@martinka354 no super...snad by to druhe babo neukratili...😉 inak ako zvladas dvojky?co mas baby ci chalanov?

lessiie
autor
28. feb 2014

@emily76 fuuu...no lenze teraz to bolo 150 eur mesacne ☹ a to som ja veru nemala...okrem ineho vraj sa to uz neoplati...

emily76
28. feb 2014

@lessiie no neviem, svagrina dostavala okolo 700 eur matersku..a staci zacat platit do 8. tyzdna tehotenstva..takze asi sa to oplati. Ved ak by si aj platila 150, mas to za 2 mesiace vratene. 😉

martinka354
28. feb 2014

nie neboj dostaneš na obidve,mám chlapcov a dá sa to zvládnuť celkom v pohode,len sa priprav,že im budeš musieť venovať všetok svoj čas,aj podľa toho aký budú,moji drobci sú zlatý,a zapoj celú rodinu,aby pomáhali,hlavne zo začiatku,lebo asi prvé mesiace sa nevyspíš,a nepočúvaj okolie že to nezvládneš a bla bla,ja som sa toho napočúvala,každý len strašil,ja si teraz neviem predstaviť že by som mala len jedno,proste sa do toho človek dostane,a som rada že ich mám,za nič na svete by som ich nevymenila,niektoré jedno je horšie ako dve,a ty čo budeš mať,už vieš? 🙂 😉

martinka354
28. feb 2014

@lessiie 😉

lessiie
autor
1. mar 2014

@martinka354 nie ie este vobec...som len 7 tt 😉

martinka354
1. mar 2014

@lessiie jaj,no ved uvidíš,hlavne aby ste boli zdravý,to máš dobre že vieš už teraz,ja som sa dozvedela že čakáme dve až v 5 mesiaci 🙂 ,a narodili sa v termíne,drobci držali sa ako klieštiky 😉