Používame cookies. Viac informácií tu. OK
veronikaszabova
9. sep 2019

@mrsulka prispevok na jasle nemozes poberat, ked budes na MP.
Prehodenie na muza ti nepomoze.

lianka123
9. sep 2019

@veronikaszabova to je blbost

lianka123
9. sep 2019

@mrsulka mozes poberat subezne do 6tyzdnov od narodenia dietata. Ja som tak mala. Ked sa babo narodi posles rodny list na upsvar a oni ti to po 6t automaticky zastavia.

mrsulka
autor
9. sep 2019

@lianka123 super, dakujem krasne 😘😘

32nika32
10. sep 2019

Prosim vas vedeli by ste aj mne pomoct co mam robit ? Rodicovska mi konci po dovrseni dcerinych 3 narodenin a to 4.12.2019 lenze ja mam dalsi termin porodu 26.1.2020 a mam tam 2 tyzdne ktore su hluche. Od 4.12. 2019 Do 26.1. 2020. Este ma napadlo keby som sla na matersku 8 tyzdnov pred porodom by to sedelo nie ? Dakujem pekne

mirka17
10. sep 2019

@lianka123 @mrsulka zabudla si dodať , že síce môže subežne poberat do 6 týždnov, ale maximalne do 3 rokov veku dietata. Napr. mne sa narodil syn v oktobri a moje dcéry mali3 roky až v decembri, takže som to splnala, ak by mali 3 roky v oktobri ako sa syn narodil, tak vtedy nie. A nezastavia ti to automaticky, oni ti to pošlu naraz v jednej dávke.

lianka123
10. sep 2019

@mirka17 zastavia to automaticky. Moj ma teraz 2 mesiace tak viem

mrsulka
autor
10. sep 2019

@mirka17 ano ale ved ten prispevok je len do 3rokov, ci je materska alebo neni 🙂

mirka17
10. sep 2019

@mrsulka ja som skôr narazala na situáciu trošku inu. Príspevok na starostlivost o dieta nesluži len na to, ak dáme dieta mladšie ako 3 roky do sukromnej škôlky a chceme preplatiť naklady za škôlku, ale aj na to , že ak sa ti narodí druhé dieta a to prvé nemá ešte tri roky, tak si môžem požiadať o tento príspevok ktorý môžeš poberať max. do 6 týždnov od narodenia druhého. Bez dokladovania je to asi 41 € na mesiac, čiže ak do 6 týždnov od narodenia to prvé dieta nemá ešte tri roky bude ti vyplatených okolo 80 €, . Ako uvádzam, mne sa narodil syn v oktobri, a dcéry (dvojičky) nemali ešte v tom čase 3 roky, su decembrové. Takže som splnala podmienku 6 týždnov. Bolo mi vyplatených 2x80 € jednorazovo - berie sa to ako "mala finančná pomoc od štátu" Ak by boli novembrové, tak nesplnam podmienku 6 týždnov, a dostanem iba po 1 x 40 € . a preto som uvádzala že iba to 3 rokov veku dietata. Neviem či je to zrozumitelne ale už sa v tom strácam.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli