Príspevok pri narodení dieťaťa od roku 2014

barborusinka
16. mar 2014

Ahojte chcem sa opýtať teraz ked sa tie dva príspevky zlucili do jedného vyplácajú ich naraz ? A ešte dievčatá z martina kedy vám chodia peniažky na detičky ako prídavky aj tento príspevok ďakujem za odpovede

miskacharly
16. mar 2014

Vsetko pride naraz v jednom.inak na ucet okolo 13-15

barborusinka
autor
16. mar 2014

A mne to ešte nedošlo mám univerzít a volala som aj na sociálku a povedali mi ze do konca marca by mi to malo dôjsť možno po vikende

miskacharly
17. mar 2014

@barborusinka tak mozno ti to pride sekom.to chodieva 20.ale inak aj nam to nechodieva stale v rovnaky datum.nuz oni maju cas 😉 posielaju ako chcu.

barborusinka
autor
17. mar 2014

Presne tak pošlú mi to až 25 na účet toto slovensko nikde inde sa toto nedeje a tu aby sa človek domáhal niečoho čo mu zo zákona patri ale keď oni prídu na nejakú chybu v systéme neváhajú sa toho domáhať najneskôr do 3 dní....

misurka21
26. mar 2014

Možem sa opýtat nejakej dobrej duše kedy treba požiadat o prispevok na dieta ked mám termin v júli ...dakujem 😉

havana_frost
27. mar 2014

@misurka21 Neviem čo konkrétne myslíš "príspevkom na dieťa", ale všetky príspevky okrem materskej sa žiadajú až po narodení, na ÚPSVaR podľa trvalého pobytu. Tam pôjdeš až s rodným listom dieťaťa a s papierom, čo ti dajú na matrike, keď pôjdeš po rodný list. Na základe toho môžeš požiadať o: 1. príspevok pri narodení a príplatok k príspevku (jednorazový cca 830) - na tlačive sa potvrdzuje, že dieťa sa dožilo 28 dní a že ty si chodila pravidelne počas tehotenstva na prehliadky - takže logicky skôr ako po 4 týždňoch od pôrodu ani žiadať nemôžeš; a 2. rodinné prídavky - vyplácajú sa mesačne cca 23 € od mesiaca, kedy sa dieťa narodilo.
Potom je ešte daňový bonus, ktorý si môže uplatňovať matka alebo otec so mzdy (o 22 € mesačne sa platia nižšie dane).
A základ - materská (max 800 € mesačne počas 34 týždňov) alebo rodičovský príspevok (203 € mesačne do 3 rokov veku dieťaťa), ale to už je tu plno iných tém 🙂

misurka21
27. mar 2014

havana_frost ....Dakujem lebo som nevedela že kedy až treba požiadat o ten jednorazovy prispevok na dieťa lebo jeden povie tak druhy tak 🙂 ale dakujem za vysvetlenie ....moc neviem v tomto behať kedže to bude naše prve dieťa ... 😉