Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Príspevok pri narodení dieťaťa od roku 2014

barborusinka
16. mar 2014

Ahojte chcem sa opýtať teraz ked sa tie dva príspevky zlucili do jedného vyplácajú ich naraz ? A ešte dievčatá z martina kedy vám chodia peniažky na detičky ako prídavky aj tento príspevok ďakujem za odpovede

miskacharly
16. mar 2014

Vsetko pride naraz v jednom.inak na ucet okolo 13-15

barborusinka
autor
16. mar 2014

A mne to ešte nedošlo mám univerzít a volala som aj na sociálku a povedali mi ze do konca marca by mi to malo dôjsť možno po vikende

miskacharly
17. mar 2014

@barborusinka tak mozno ti to pride sekom.to chodieva 20.ale inak aj nam to nechodieva stale v rovnaky datum.nuz oni maju cas 😉 posielaju ako chcu.

barborusinka
autor
17. mar 2014

Presne tak pošlú mi to až 25 na účet toto slovensko nikde inde sa toto nedeje a tu aby sa človek domáhal niečoho čo mu zo zákona patri ale keď oni prídu na nejakú chybu v systéme neváhajú sa toho domáhať najneskôr do 3 dní....

misurka21
26. mar 2014

Možem sa opýtat nejakej dobrej duše kedy treba požiadat o prispevok na dieta ked mám termin v júli ...dakujem 😉

havana_frost
27. mar 2014

@misurka21 Neviem čo konkrétne myslíš "príspevkom na dieťa", ale všetky príspevky okrem materskej sa žiadajú až po narodení, na ÚPSVaR podľa trvalého pobytu. Tam pôjdeš až s rodným listom dieťaťa a s papierom, čo ti dajú na matrike, keď pôjdeš po rodný list. Na základe toho môžeš požiadať o: 1. príspevok pri narodení a príplatok k príspevku (jednorazový cca 830) - na tlačive sa potvrdzuje, že dieťa sa dožilo 28 dní a že ty si chodila pravidelne počas tehotenstva na prehliadky - takže logicky skôr ako po 4 týždňoch od pôrodu ani žiadať nemôžeš; a 2. rodinné prídavky - vyplácajú sa mesačne cca 23 € od mesiaca, kedy sa dieťa narodilo.
Potom je ešte daňový bonus, ktorý si môže uplatňovať matka alebo otec so mzdy (o 22 € mesačne sa platia nižšie dane).
A základ - materská (max 800 € mesačne počas 34 týždňov) alebo rodičovský príspevok (203 € mesačne do 3 rokov veku dieťaťa), ale to už je tu plno iných tém 🙂

misurka21
27. mar 2014

havana_frost ....Dakujem lebo som nevedela že kedy až treba požiadat o ten jednorazovy prispevok na dieťa lebo jeden povie tak druhy tak 🙂 ale dakujem za vysvetlenie ....moc neviem v tomto behať kedže to bude naše prve dieťa ... 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli