Problémy sú sociálnou poisťovňou kvôli maximálnej materskej

kaitlin3
3. sep 2018

Ahojte, je tu z vás niekto, alebo viete o niekom, kto 90 dní pred nástupom na MD zmenil zamestnávateľa (napr. sa zamestnal u známeho), kde uzatvoril pracovnú zmluvu s takou hrubou mzdou, aby mala maximálnu materskú? Ide mi skôr o to, či kvôli takým zmluvám nie sú potom problémy so sociálnou poisťovňou?

extempore
3. sep 2018

@kaitlin3 môže ti byť ukradnuté, čo si tetušky v Socke myslia.. nech ich aj šľak trafí od jedu, že máš max. materskú.. ak zákon niečo umožňuje, potom ti môžu vyliezť na hrb :D Len ty si daj pozor na to, že aby ti tých 90 dní urobilo max. materskú, musí to byť ešte v tomto roku a na materskú musíš nastúpiť v r. 2019

kaitlin3
autor
3. sep 2018

@extempore práveže keď som sa bola informovať na sociálnej poisťovni, tak mi povedali, že tých 90 dní musí byť pred nástupom na MD bez PN a OČR, nepovedali mi nič o tom, že na ňu musím nastúpiť až budúci rok...to počujem prvý krát

weronca22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaitlin3
autor
3. sep 2018

@weronca22 čítala som, že maximálna hrubá mzda je 1824 €, my sme dali 1700 tak dúfam, že tiež nebude problém...

zuzcana
3. sep 2018

@kaitlin3 povedali ti dobre, podmienka získania materskej je mať pred nástupom na md platené odvody zo zamestnania 270 dni... prípade, že nezmenis zamestnávateľa, sa za vymeriavací základ počíta prijem z predchadzajuceho roka, ak však zamestnávateľa zmenis, musíš mať u nového odpracovaných 90 kalendárnych dní bez ocr, priepustiek a PN, a vtedy ti materskú budú počítať z nového pp, neberú do uvahy zárobky z predchádzajúcich PP.....ja som to tak mala....

extempore
3. sep 2018

@kaitlin3 nič také, ako max. hrubá mzda neexistuje. Zrejme myslíš max. vymeriavací základ na výpočet materskej

extempore
3. sep 2018

@zuzcana presne.. len si musí dať pozor, aby neostala na pn

happy31
31. aug 2019

Zakon je zakon splnis mas nemozu noc akurat troska viac kontrolovat o co pozdejsie mozno dostanes peniaze.