Reťazový pôrod. Budem mať nárok na materské?

jajushkatak
12. feb 2019

Ahojte. Mam otazocku, lebo som z toho uz zmatena🤦‍♀️Prve babatko sa mi narodilo minuly rok 6.2018 narok na matersku mi vznikol lebo som mala 270 dni poistneho. Ale nakolko mi pocas tehotenstva v praci skoncila zmluva na dobu urcitu tak ma prepustili. To bolo v aprili 2018 Dalej som pokracovala na PN, v juni som porodila a normalne poberala materske. No v decembri 2018 som opat otehotnela a termin mam september 2019. Moja otazka znie...ci mi vnika narok na materske aj ked som uz nezamestnana🤷‍♀️Vsetko mozne som citala niekde pisu ze nie a zas inde ze ano. Prosim o radu. Dakujem

enusamt
12. feb 2019

@jajushkatak bohuzial uz nie

jajushkatak
autor
12. feb 2019

@enusamt no ja som si tiez myslela, aj som tak citala. Ale dnes som natrafila na toto. A tam pisu ze ano. Akebo zle to chapem?

enusamt
12. feb 2019

@jajushkatak no za podmienok,ze pracovny pomer stale trva.. teda myslim

evkao
12. feb 2019

@jajushkatak "vyska materskeho sa urci z predpokladaneho prijmu" - no ty uz predpokladany prijem nemas, kedze si uz nezamestnana, bohuzial narok na matersku uz mat nebudes

jajushkatak
autor
12. feb 2019

@evkao 😩hrozneee

enusamt
12. feb 2019

@jajushkatak jedine moznost sa niekde zamestnat 90 dni bez pn a ocr... ale to nech poradia tematiky znale

jajushkatak
autor
13. feb 2019

@enusamt no dakujem za radu ale to nehrozi ori malej, a ozaj preco len 90 dni?

andre8757
20. feb 2020

Dobrý deň,
Chcela by som vás skúsených poprosiť o radu. Do 29.2.2020 mi trvá RD s prvým dieťaťom, pracovný pomer trvá na dobu neurčitú. Som tehotná a termín porodu je až koncom októbra 2020, do práce sa dovtedy vrátiť nechcem. Ešte mam starú dovolenku cca 25 dni. Mohla by som vás poprosiť o radu ako je najlepšie postupovať? Či mam najskôr nastúpiť na PN alebo čerpať dovolenku? Aby som mala čo najvýhodnejšiu PNku a následne materskú (cca od septembra 2020).
Veľmi ďakujem za rady, bola som v jednej účtovnej kancelárii ale vôbec nevedela poradiť. Ďakujem.

juliatriscova
30. dec 2020

@andre8757 ahoj, škoda že som si to neprečítala skôr...........ako si to poriešila? lebo pn sa ti nepočíta do VZ iba dovolenka...........

andre8757
1. jan 2021

@juliatriscova najprv dovolenka, potom pnka (vyšla vysoká). Už som na materskej, tiež vyšla vysoká. Ale ja som spadala aj do toho zákona, že druha materská nemôže byt nižšia ako prvá.