Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Reťazový pôrod. Budem mať nárok na materské?

jajushkatak
12. feb 2019

Ahojte. Mam otazocku, lebo som z toho uz zmatena🤦‍♀️Prve babatko sa mi narodilo minuly rok 6.2018 narok na matersku mi vznikol lebo som mala 270 dni poistneho. Ale nakolko mi pocas tehotenstva v praci skoncila zmluva na dobu urcitu tak ma prepustili. To bolo v aprili 2018 Dalej som pokracovala na PN, v juni som porodila a normalne poberala materske. No v decembri 2018 som opat otehotnela a termin mam september 2019. Moja otazka znie...ci mi vnika narok na materske aj ked som uz nezamestnana🤷‍♀️Vsetko mozne som citala niekde pisu ze nie a zas inde ze ano. Prosim o radu. Dakujem

enusamt
12. feb 2019

@jajushkatak bohuzial uz nie

jajushkatak
autor
12. feb 2019

@enusamt no ja som si tiez myslela, aj som tak citala. Ale dnes som natrafila na toto. A tam pisu ze ano. Akebo zle to chapem?

enusamt
12. feb 2019

@jajushkatak no za podmienok,ze pracovny pomer stale trva.. teda myslim

evkao
12. feb 2019

@jajushkatak "vyska materskeho sa urci z predpokladaneho prijmu" - no ty uz predpokladany prijem nemas, kedze si uz nezamestnana, bohuzial narok na matersku uz mat nebudes

jajushkatak
autor
12. feb 2019

@evkao 😩hrozneee

enusamt
12. feb 2019

@jajushkatak jedine moznost sa niekde zamestnat 90 dni bez pn a ocr... ale to nech poradia tematiky znale

jajushkatak
autor
13. feb 2019

@enusamt no dakujem za radu ale to nehrozi ori malej, a ozaj preco len 90 dni?

andre8757
20. feb 2020

Dobrý deň,
Chcela by som vás skúsených poprosiť o radu. Do 29.2.2020 mi trvá RD s prvým dieťaťom, pracovný pomer trvá na dobu neurčitú. Som tehotná a termín porodu je až koncom októbra 2020, do práce sa dovtedy vrátiť nechcem. Ešte mam starú dovolenku cca 25 dni. Mohla by som vás poprosiť o radu ako je najlepšie postupovať? Či mam najskôr nastúpiť na PN alebo čerpať dovolenku? Aby som mala čo najvýhodnejšiu PNku a následne materskú (cca od septembra 2020).
Veľmi ďakujem za rady, bola som v jednej účtovnej kancelárii ale vôbec nevedela poradiť. Ďakujem.

juliatriscova
30. dec 2020

@andre8757 ahoj, škoda že som si to neprečítala skôr...........ako si to poriešila? lebo pn sa ti nepočíta do VZ iba dovolenka...........

andre8757
1. jan 2021

@juliatriscova najprv dovolenka, potom pnka (vyšla vysoká). Už som na materskej, tiež vyšla vysoká. Ale ja som spadala aj do toho zákona, že druha materská nemôže byt nižšia ako prvá.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli