Reťazový pôrod, rodičovská dovolenka a práca

dzejna333
9. júl 2022

Ahojte, viem, že je tu pár takýchto tém, ale nenasla som odpoveď na svoju situáciu.
Mam 22 mesačného syna a plánujeme druhé babatko, ideálne do jeho 3 rokov, aby mi ostala pôvodná materska.
Teraz som ale dostala od svojho zamestnávateľa ponuku privyrobiť si na par mesiacov, že by sme to dali ako dodatok alebo dohodu.
Chcem sa opýtať na čo všetko si dat pozor aby som neprišla o pôvodnú materskú, dá sa to vôbec? Môže mi táto výpomoc na par mesiacov ovplyvniť materskú?
Ďakujem za každú radu

e1i
9. júl 2022

@dzejna333 ak nastupis do prace, nebude to retazova materska. Takisto ak by si cerpala dovolenku medzi md a rd

dzejna333
autor
9. júl 2022

@e1i ďakujem. Ale ja by som nesla na pôvodnú zmluvu ale vytvorila by sa nová dohoda. Len neviem ako by to ovplyvnilo druhu materskú.

veronikaszabova
9. júl 2022

@dzejna333 to je jedno, ze by si isla na druhu zmluvu.

majkamia
9. júl 2022

@dzejna333 podla mňa dohoda pokazí materskú

mirabilis
9. júl 2022

dohoda nepokazi matersku, ja som mala viacero a nic sa nestalo, jedine treba dat pozor ak je to u rovnakeho zamestnavatela musí ist dokazatelne o iny druh prace

dzejna333
autor
9. júl 2022

@mirabilis super, tak to skúsim dohodnúť nejako. Ďakujem za osobnu skúsenosť 🙂

poslednepogo
11. júl 2022

Ahojte, ja sa opýtam, ako by dohoda počas r.d. pokazila materskú? Keď mám teraz na dohodu 30e to by sa počítalo k predošlému príjmu a deleno 2?