Reverz z pôrodnice a príspevok po narodení dieťaťa

lenusska72
15. jún 2023

Zdravím, chcem sa opýtať, či nevie niekto poradiť, ako to je aktuálne s reverzom z pôrodnice a získaním príspevku po narodení dieťaťa. Ďakujem

nelca0510
15. jún 2023

@lenusska72 mňa by zaujímalo kedy by si chcela odísť z tej nemocnice

mamamasama
15. jún 2023

@lenusska72 skus stranku na fb. Ambulantny porod. S reverzom však nie je problem. Horsie, ci ti ho daju. Vedia robit problemy.

sisaka
15. jún 2023

@nelca0510 asi po narodeni dieťaťa, nie?

anavixy
15. jún 2023

Pokial viem, tak prispevok nedostanu len tie, ktore odidu bez dietata. Teda matka odide a pre dieta sa vrati o 3-4 dni. Aj to ich musia nahlasit.. pokial ty odides, sice na reverz, ale s dietatom, tak by to problem byt nemal. Kiezby boli aj na SK bezne ambulantne porody 😏

nafka0483
15. jún 2023

@mamamasama Reverz predsa nie je o tom ci ti ho daju. Nasilu ta drzat nemozu (ak sa nejedna o sudom nariadene liecenie), takze ak ziadas ist domov a oni nesuhlasia, tak jednoducho odchadzas. A aby boli oni chraneni, ze nepustili ta, tak daju podpisa reverz.

mamamasama
15. jún 2023

@nafka0483 juuuj, tak to naozaj nevies co dokazu v nemocnici narobit za problemy. Pozri si "Ženské kruhy", keď na mamy, ktore chceli rodit ambulantne volali policajne hliadky.

nelca0510
15. jún 2023

@sisaka vau,na to by som neprišla sama

nykkushka
15. jún 2023

Mňa osobne zaujíma, aký dôvod má žena odísť z pôrodnice na reverz 🙄 fakt si neviem predstaviť, čo by mňa donútilo toto spraviť...

anavixy
15. jún 2023

@mamamasama veru, ale tak nic sa tym nezmeni, kedze zena nerobi nic protipravne, akurat zbytocny vyjazd… nam z porodnice raz usli, normalne sa pobalili a nenapadne zdrhli z nadstandardu aj s babatkom 😑 asi im to prislo jednoduchsie ako poziadat o reverz alebo aspon oznamit, ze dochadzaju🙈

nafka0483
15. jún 2023

@mamamasama Akoze za co? Chapem ak napr ohrozi zivot dietata, ze to nahlasia, ale inak aky maju dovod? Odvolam informovany suhlas a odchadzam, nikto nema pravo drzat ma v nemocnici ak s tym nesuhlasim.

nafka0483
15. jún 2023

@nykkushka Preco si niekto nedal rusko pocas pandemie? Preco niekto neockuje deti? Preco niekto neje maso? ....

Lebo je presvedceny ze je to takto lepsie, lebo mu to nevyhovuje, lebo princip...

nykkushka
15. jún 2023

@nafka0483 vieš čo, chcela som napísať, že to chápem.. Ale asi je problém na mojej strane a nie som dostatočne inteligentná, pretože, nie nechápem prečo niekto neockuje deti, nenosil rúško a chce odísť z pôrodnice (neviem ci s dieťaťom alebo bez).
Možno je to profesionálna deformácia, keďže vo svojej práci som videla zhoršenie stavu ženy aj dieťaťa nie tesne po pôrode ale pár dní po....
Ale tak nech si každá robí ako chce.. Ja osobne si to neviem predstaviť...

veronikaszabova
15. jún 2023

@lenusska72 ano, prispevok dostanes - osobna skusenost

lenusska72
autor
15. jún 2023

@nelca0510 zajtra bude mať 72 hodín ráno, 4 deň to bude

lenusska72
autor
15. jún 2023

@veronikaszabova a nenahlasili ťa alebo niečo? Kedy si mala skúsenosť? Ďakujem

veronikaszabova
15. jún 2023

@lenusska72 nemali ma kde nahlasit 🙂
8r naspat, odisla som 5ty den po sekcii ( dieta uz by bolo prepustene, ja som mala zostat este 2 dni - kvoli stehom) - vtedy sa este vyberali.
Kamaratka 2r naspat - odisla po 3 dnoch. Aj s malou.

trgypadl
15. jún 2023

@lenusska72 a prečo chce podpisat reverz, ked teraz hospitalizacia po porode trva 72 hod?

lenusska72
autor
15. jún 2023

@trgypadl tu kde som trvajú na 5 dňoch

trgypadl
15. jún 2023

@lenusska72 aj zdovodnili preco?

veronikaszabova
15. jún 2023

@trgypadl nie vsade trva 72h. Odber z paticky sa robi medzi 72 az 96 hodinami od narodenia. Niekde trvaju na 5 dnovej hospitaliziacii.

lenusska72
autor
15. jún 2023

@trgypadl presne pre to čo napísala @veronikaszabova

trgypadl
15. jún 2023

@lenusska72 u nas bola hospitalizacia rodicky 72 hodin, po 72 hodinach bola oficialne prepustena, ak bol novorodenec s nejakym problémom on ostaval hospitalizovaný a mamicka bola iba ako doprovod, ktory si hradil stravu. Ak ste po fyziologickom porode, a novorodenec je ok, nevidim dovod, aby Vas neprepustili a drzali Vas tam 5 dni

lenusska72
autor
15. jún 2023

@trgypadl áno všetko je v poriadku zatiaľ, preto by som chcela ísť zajtra domov ak by bolo všetko ok

mamamasama
15. jún 2023

@nafka0483 ja som si to nevymyslela. Napr. Len dnešné komentáre. Na stránke je toto nonstop.

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamasama
15. jún 2023

@nykkushka no asi taký, že doma je lepšie ako v nemocnici? Prečo tam tráviť čas, keď je rodička, aj dieťa zdravé? Doteraz ľutujem, že som neodišla po prvom porode aj ja. Na ďalšie pôrody som už do nemocnice nešla vôbec.

trgypadl
15. jún 2023

@lenusska72 tak rano to prebert so službukonajúcim lekarom, ktory bude robit vizitu a informujte aj novorodencov, drzim prsty, hlavne nech e vsetko ok😉

lalala94
15. jún 2023

@nykkushka a aký je dôvod držať ženu po bezproblémovom vaginálnom pôrode so zdravým dieťaťom 5-6 dní v nemocnici? V tom zahraničí asi budú naozaj neinteligentní a nechápaví, keď ženy bežne púšťajú pokojne aj 24 hodín po pôrode domov. Keď mala žena problémové tehotenstvo, pôrod, dieťa má zdravotné problémy - hospitalizácia je pochopiteľná, ale už by sme sa mohli prestať tváriť, že pôrod je nejaká choroba a ženu treba držať v nemocnici niekoľko dní.

Inak, asi som teda nechápavá, ale klásť si pri ambulantnom pôrode, ktorý je v zahraničí úplne bežný otázky typu prečo niekto neočkuje a prečo niekto nenosil rúško počas covidu sú totálne odveci (áno, viem, že to bola len tvoja reakcia na iný príspevok). Človek, ktorý nezaočkuje svoje dieťa alebo nenosil to rúško ohrozoval/ ohrozuje ľudí so slabšou imunitou vo svojom okolí, ktorí napr. nemôžu byť očkovaní. Koho ohrozuje žena, ak chce ísť domov, napr. 48 hodín po bezproblémovom pôrode domov aj so svojím zdravým dieťaťom?

zuzanaete
15. jún 2023

@nykkushka A co vo vsetkych krajinach, kde zeny idu domov s novorodencom po niekolkych hodinach po porode, ak je vsetko v poriadku? A su to vyspele krajiny. Snad sa raz aj u nas zmeni system. Mozno aj to kojenie by bolo v mnohych pripadoch jednoduchsie, ak by bola zena v pohodli domova. Lepsie by bolo mat zdravotnikov, ktori pridu skontrlovat dieta, poradit domov, ako financovat pobyt v nemocnici.

85miska
15. jún 2023

Ja som rodila na sekciu stredu a sobotu ráno ma pustili. Spravili malej odber z päty a šli sme domov. Nebol žiadny problém.