Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rodičovská a dve dohody o vykonaní práce

andreasko
8. apr 2015

Maminky otazka na vas...mozem ked som na platenej rodic.dovolenke mat dve brigady? Uz pol roka mam jednu brigadu som zahl zamestn.na soc.poist.to je ok to viem...ale otazka ...mam moznost sem tam zaskocit do druhej prace na vykrytie dovol marodiek a zamest.ma chce nahlas.na soc.pois.aby samozrejme nemal ciernu pracu to chapem...otazka mozem mat dve dohody? Nemeni na tom nic ked som na rodic.dovol.? Mam dake prava a povinosti? A keby sa mi nepacila tato druha praca mozem kedykolv.odist? Dakujem

nikitamaria
8. apr 2015

môžeš mať aj tri dohody,ak nedáš dieťa do jaslí,či škôlky.Musí varovať manžel,babka,hocikto,ale súkromná osoba.všetky odvody sa zarátavajú,čiže tým len lepšie pre teba ak obaja ťa prihlásia do soc.poisťovne.ja som počas RD sa predčasne vrátila do práce,chodila som aj na brigády do tesca,kde ma zamestnali tiež na plný úväzok a ešte som mala aj živnosť.samozrejme rodičovský príspevok som poberala nadalej,dieťa mi varoval vždy niekto z rodiny.síce to bolo pred piatimi rokmi,ale myslím,že sa to nezmenilo.skrátka môžeš pracovaťť,len dieťa nemôžeš dať do škôlky,či jaslí.

gapa
8. apr 2015

@nikitamaria už nevadí ani škôlka, či jasle.

nikitamaria
8. apr 2015

tak toto je ta výhoda oproti tomu ked som bola ja na MD

slovan2015
8. apr 2015

Tak ja som teraz v jednej robotke na dve dohody..bo aj robim potom im chodim obcas aj upratovat..volala som si na urad prace,ci sa treba niekde hlasit,priniest zmluvy abo nieco,ale povedali mi ze mozem robit kolko chcem a netreba nic nosit..tak im verim 🙂

gapa
8. apr 2015

len teda ak si prihlásená v soc.poistovni ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov a z toho titulu dôch.poistená štátom, tak treba dať odhlášku počas trvania dohody (trvania dôch.poistenia zamestnaca),lebo nemôže trvať oboje dôch.poistenie súbežne.

slovan2015
8. apr 2015

@gapa tak to by ma zaujimalo..ja som si ohladne podobnej situacie volala len na urad prace a vyplacanie rodicovskeho a tam ma ubezpecili ze nemusim nikde nic,ze mozem robit kolko chcem..tak som uz vyse mesiaca ale nevedela som ze by mohol byt problem na soc.poistovni..

andreasko
autor
8. apr 2015

@gapa dakujem este raz

gapa
8. apr 2015

@slovan2015 ak je to len pred mesiacom, nevadí (aj ked zákon hovorí do 8dní, robia to aj po 3rokoch), treba tam ale zájsť. A dobré vedieť, že ak skončí dohoda, tak najlepšie hned na druhý den sa znovu prihlásiť so všetkym ako po pôrode (RLFO+prehlásenie o riadnej starostl.+kopia RL), no a odporúčam robiť si z prihlášok a odhlášok kopie a dať potvrdiť prevzatie soc.poistovnou a založiť k zápočtovým listom do dôchodku (iný dôkaz nebudete mať, že ste sa prihlásili a odhlásili, tj. inak to nedokážete, ak niekto to netukne na soc.poistoni do Pc správne)

slovan2015
8. apr 2015

@gapa no pekne 🙂 uz sa tesim 🙂 robim tam kvazi na zavolanie..takze teraz ked je robota som kazdy den a to upratovanie mam zas na druhu zmluvu..tak sa moze stat ze nejaky cas aj nepojdem a potom neviem ci nebudu robit novu zmluvu..tak si asi s tetou na soc.poistovni normalne vztah spravim ked tam budem chodit so zmluvami 🙂

gapa
8. apr 2015

@slovan2015 ak ale tá jedna ti trvá súvisle, tak sa prihlásiť nemôžeš, nesmie trvať žiadna dohoda aby si mohla byť poistencom štátu (ale to na SP uvidia, či ti trvá)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli