Rodičovská dovolenka a zmena zamestnávateľa

jaanjee
10. feb 2015

Dobry den, som na rodicovskej dovolenke jeden rok naskytla sa mi pracovna prilezitost, problem je v tom ze momentalne som zamestnana na dobu neurcitu. ako treba riesit vypoved, nevycerpanu dovolenku a novy nastup do prace? Dakujem za odpovede

liz_lemon
10. feb 2015

@jaanjee PP, ktory uz mas, nemusis nijako ukoncovat, radsej si ho nechaj v zalohe, nikdy nevies, co bude
kludne mozes mat dalsi PP (ZP to nijako nezakazuje), len pozor na pracu podobneho charakteru, tam potrebujes suhlas zamestnavatela

gapa
10. feb 2015

@jaanjee súhlas s lemon, môžeš mať viac prac.pomerov, ak si nekonkurujú ani nepotrebuješ súhlas, bližšie vid Zákonník práce § 83. Bobré je mať oba prac.pomery aspon počas skúšobnej lehoty. Ak už máš dobu neurčitú, tak to nie je také podstatné a môžeš ukončiť, ak sú cca rovnaké podmienky a vieš, že už nemôžeš nastúpiť a že nárok na odstupné nebudeš mať. Ak si nie si istá s druhým pp, tak je dobré mať súbeh a riešiť to pár mesiacov pred dovršením 3rokov, ukončením rd.

jaanjee
autor
11. feb 2015

Dakujem za odpovede. A ked bude prijem presahovat 3000 € za rok rodicovsky prispevok mi bude odobrany alebo staci zaplatit odvody?