Rodičovský a prídavky z Rakúska

miroslavari
18. sep 2017

Zienky moje nam na Vas prosbu: nenajde sa tu nejaka dusa ktora pobera rodicak a pridavky z rakuska?Potrebujeme poradit resp.preposlat tlaciva ktore budeme potrebovat.Narodil sa nam syncek a na urade prace ma poslali do pitche- ze si mam vybavovat pridavky a rodicak v rakusku lebo je tam na rakusku zmluvu zamestnany moj manzel.Ja som bola pred porodom nezamestnana.Prosim Vas o pomoc,pripadne ak je tu niekto kto to vybavuje za fin.odmenu.Ja na to fakt nemam nervy ani chut,som zufala Vopred vam dakujem.

marianna162
18. sep 2017

dobry den, http://www.opatrovanie-rakusko.sk/opatrovanie-r... na tejto stranke si stiahnete vsetky formulare, treba zacat pridavkami, po potvrdeni rodicakom, mne manzel stale behal po uradoch v at , ja len vypisem a pripravim co treba,,,, vsetko vam poradia na uradoch v at aj na sk mi pomohli hlavne s pridavkami, netreba mat nervy , treba si najst chut a cas, nieje to nic narocne,,a po financnej stranke sa vyplati urcite

6mia6
18. sep 2017

Temy tu uz su treba hladat

marcah
18. sep 2017

@miroslavari najprv podas ziadost o pridavky na finanzamt, zaroven hned posli ziadost o rodicak na poistovnu - posiela sa na pobocku bud podla pobytu alebo vo vasom pripade podla adresy zamestnavatela. budes potrebovat dolozit e401 a e411 ktore ti potvrdia na urade prace. formulare si stiahni napriklad na linku ktory ti poslala marianna

tinak25
18. sep 2017

@miroslavari ja som poberala do augusta rodičovský prispevok. Rp z At mam do konca roka. Ak nieco chceš vedieť pytaj sa. Ak si na Sk nezamestnana, manzel je zamestnany v at mas narok na plnú výšku z at.

miroslavari
autor
19. sep 2017

Dakujem baby,lebo ja uz som fakt z toho na vetvy a kojim...

marianna162
19. sep 2017

@miroslavari
@miroslavari ale preco ,,, ? aj ja kojiim :D

atlantisl
1. feb 2018

Ahojte baby, prosim musi byt rodny a sobasny list uradne prelozeny? Niekde som sa docitala ze by mali akceptovat aj bez prekladu, len som chcela overit ci nemate aktualne skusenosti (vieden) 🙂 dakujem