Rodičovský dostanem až 22. apríla

emuska27
15. apr 2014

Nuz my maminy co si nechavame posielat rodicak na adresu ho dostaneme az 22heho tento mesiac..no ma skoro vykotilo ked mi to pivedala zastupujuca pistarka unas na piste....no fasa..este ze svokor vzal plienky a mlieko(po almuzne mu ti vratim) a este ze moj drahy ma dve prace inac bi sme mali teraz na sviatky ken maslivy chkieb...akoze na hlavu je to cele aj tento stat...nechcem mat ucet a ani si ho nedam robit!!ale ked mozu posielat na icet vzdy inac preco nemozu drzat termin do 18teho abi to bolo na poste...som nasrata...cakam kto.u este aj kuriera a ine poplatky...akoze fakt clovek caka na posratu almuznu abi kupil co potrebuje...nebyt nasich dvoch oracujucich chlapou tak sme v haji.a to nehovorim ze sviatky budu fakt biedne lebo nedopkatok za plyn mame len 550eur!!!!ked sa sere tak sa sere...prajem oekny dnik

anuskaaprazko
15. apr 2014

Pekny dnik. A preco nechces ucet?

sissy27
15. apr 2014

@emuska27 nič v zlom, ale prečo má byť štát zodpovedný za tvoj rozpočet a za to, že ty nechceš účet? je dosť účtov bez poplatku, mne by bolo zase ľúto s každým šekom sponzorovať poštu... a almužna od štátu?? takým ako ty by som nedala ani to !! v prvom rade si treba uvedomiť, že rodičák NIE JE PLAT, je to sociálna dávka, PRÍSPEVOK na starostlivosť o dieťa, nie na pokrytie nákladov teba alebo celej rodiny... a choď sa pozrieť do sveta, kde inde je umožnené byť ženám tri roky doma a ešte dostávať nejaký príspevok... sme jedna z mála krajín, kde takáto vymoženosť existuje...

simsalabim
15. apr 2014

@emuska27 stat to zrejme posiela na cas, za zdrzanie asi mozes dakovat poste, ktorej to trva, kym zaslanu platbu spracuje, zrejme aj koli sviatkom. Inak naozaj nechapem, preco si tak - v dnesnej dobe! - proti uctu. Napr. v Mbank alebo Zuno neplatis ani cent. Ja mam ucet v Mbank od kedy je na Slovensku a nikdy som neplatila ani 1 cent. Za prijate, odidene platby, za vyber z bankomatu ci platbu v obchode. A navyse v novom internet bankingu maju velmi dobru aplikaciu vedenia vydavkov a prijmov, aj aplikaciu na domaci rozpocet, ak naozaj bojujete o kazdy cent, mozno by ti pomohla. Ja sama ju vyuzivam a neviem si ju vynachvalit.
Taky nedoplatok za plyn veru nepotesi...mali by ste si dat zvysit preddavkove platby a zaroven sa zamysliet nad tym, ci sa da usetrit. Napr. stiahnutim kurenia pocas noci, stiahnutim teploty cez den o pol stupna+obliect si mikinu, pouvazovat nad zateplenim, v noci pouzivat vonkajsie rolety (ak mate), aby sa minimalizovali tepelne straty, atd.... Tiez sme mali kedysi velky nedoplatok, ale teraz po 2 roky uz velky preplatok (podobny tvojmu nedoplatku), takze zalohove platby nam znizili. Ja vsak kazdy mesiac prevadzam peniaze na specialny setriaci ucet (tento mam v Zuno, bez poplatkov tiez) pre pripad nedoplatkov a nepredvidanych udalosti. Proste v den vyplaty ide 15%nasho prijmu okamzite na ucet, z ktoreho tak lahko penaize nevyberiem.

eeffka
15. apr 2014

@emuska27 ako kto zariadi tak ma.... nepochopim ako mozes takto prezivat, treba si najprv vyrovnat rozpocet a nie nadavat na postu. Rodicak je socialna davka a uz chapem preco sa tak nazyva.
Nedoplatok za plyn by ste nemali keby ste mali vyssie zalohy, to budes cely zivot nadavat na system namiesto toho aby si sa postarala o seba a svoju rodinu sama?
Co si si neodkladala peniaze kym si robila, a mala este matersku, ci si nikdy nikde nerobila?

este k sviatkom, nemas doma vajce a 2klobasy? lebo pokial viem velka noc je nabozensky sviatok nie obzersky... typicka slovac...

vejula
15. apr 2014

@emuska27 Mam taký pocit, že aj na učet tento mesiac posielaju neskôr, lebo mne ešte nedošiel, obvykle ho už 15. mám na učte...

@sissy27 pri dieťati môžeš ostať v hociktorej krajine, nikto ťa nebude nutiť isť do práce. Ale väčšina žien do práce ide, aby si zachovali ten štandard na ktorý su zvyknutí. Navyše v zahraničí smerom na zapad, má väčšinou muž taký plat, z ktorého nemá problém uživiť rodinu.... určite vyšší ako sučet priemerneho jedneho platu na Slovensku a rodičovského príspevku.

lalinko2010
15. apr 2014

@sissy27 pekne si to napísala, ale nie každý pochopí!
@vejula - Navyše v zahraničí smerom na zapad, má väčšinou muž taký plat, z ktorého nemá problém uživiť rodinu.... určite vyšší ako sučet priemerneho jedneho platu na Slovensku a rodičovského príspevku - presťahujme sa do tej krajiny všetcia a bude nám dobre!
zamyslime sa : prečo muž za takú istú prácu ako robí žena dostáva vyššiu výplatu? rovnaká práca, pozícia pacovná, titul a muž je stále na to oveľa lepšie!
@emuska27 to že dostaneš almužnu až po 22.04. - je chyba pošty! keby mali normálneho vedúceho tak neni problém aby vyplácali almužny 18.04.....

vejula
15. apr 2014

@lalinko2010 ja sna nechcem sťahovať, mám iné priority ako žiť v luxuse... Prišla by som o domov, ktorý mam tu, o rodinu, deti o starých rodičov... Nestojí mi to za peniaze 🙂 Ale faktom stále ostáva, že žena v zahraničí nemusí isť do práce pokial chce ostať s dieťaťom, tak ako piše sisi, a aj v prípade, že ostane doma a nebude dostávať nič, stále budu mať viac, ako priemerná rodina na Slovesnku, kde muž pracuje a žena poberá rodičak.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkamirko
15. apr 2014

No tiez obcas zasnem nad niektorymi zenami.. Ved dieta-deti, mame kvoli sebe, a my sme tu na to, aby sme sa o ne postarali, nie stat. Tak je najvyssi cas zeny, zacat sa o tie deti starat aj same. Ja som na predlzenej platenej RD, a teda to, co dostanem od statu, pokryje maleho vydavky mesacne na stravu(cca). Zvysok vydavkov na maleho, riesime z toho, co zarobime, co nie je malo taktiez. Popri RD sa da robit aj z domu. Ale naozaj RP plni iba doplnkovu funkciu v nasom rozpocte- a je teda plne vyuzity tym, na koho je urceny, a teda mojim dietatom. Vazne baby, berte to iba ako prilepsenie, o zivotnu uroven nasej rodiny, sa musime postarat inak. Ja viem, ze je tazka doba..ale kazdy sa mame tak, ako si sami urcime-treba si stanovit vyssie ciele, ako len ocakavat prichod RP na ucet.

lenkarobko83
15. apr 2014

Ženy, ktoré "mudrujete" ja len toľko, že trocha empatie by občas nezaškodilo. Každý si riadi v živote podľa seba a myslím, že tento "podnet" tu prispievateľka nenapísala z dôvodu, aby ju niekto zhadzoval !

eeffka
15. apr 2014

@lenkarobko83 nuz prisievatelka napisala snad aby sme ju polutovali a zanadavali si na tento blby stat??? ja sama mam male dieta 2r (pracujem v podstate stale) a ja ani neriesim ci je rodicak 15-25, ked mi cinkne sms sa musim zamysliet ze co to je za platbu a nie ze cakam ako taka chudera a sa trasiem co bude ak sa o polden omeska...
taketo spravanie je vrcholne nezorpovedne, zivorit a cakat co mi z uradu spadne. aka empatia? s cim?
ze sedi doma a caka? 😠

lenkarobko83
15. apr 2014

...
@eeffka našla si sa sama 🙂 Netreba ľutovať, stačí nepísať premúdrelé komenty, ktoré človeku vôbec, ale vôbec nie sú k ničomu 😉 ...alebo myslíš, že dotyčnej si nejak pomohla ?! Ži a nechaj žiť !

eeffka
15. apr 2014

@lenkarobko83 no minimalne by sa mohla zamysliet ze to nie je normalne cakat na socialnu davku ako na spasenie a porozmyslat co asi robi zle. a ta hlaska o tom ako budu mat maslovy chlaba na sviatky, no konecna..... ak bude treba vajco a pol klobasy jej poslem
zajdi do hypacu co sa tam deje, nech kazdemu aj bok vyvali sak velke šveto ide...

lenkarobko83
15. apr 2014

@eeffka ale, veď sa nad tým nepozastavuj, zariadi sa tak, ako bude vedieť. Samozrejme je na každom z nás, či budeme "plakať", že nemáme a stále mať nebudeme, alebo sa začneme na vec pozerať z iného uhľa. Ja ju každopádne chápem, veď sa chcela iba posťažovať a to, čo písala bolo v návale emócií. Takému človeku stačí napísať " Usmej sa, bude lepšie" a ver, že to pozitívne pomôže tisíckrát viac, ako "poučky" 😉 Pekný deň 🙂

sissy27
15. apr 2014

@vejula samozrejme, že nikto nikoho nenúti pracovať - ani u nás, ani inde... ale je skutočne veľmi málo krajín, kde žena za rozhodnutie byť doma s dieťaťom dostáva príspevok... a porovnávať platové podmienky tu a inde - nezabudni porovnať aj ceny nehnuteľností, energií, nájmov, poistenia a podobne... neviem, či by si chcela platiť 200€ za elektrinu mesačne alebo 1100€ hypo mesačne za úplne obyčajné bývanie, prípadne za ošetrenie na pohotovosti napr. 300€ ... plus bonus, že zamestnávateľ je povinný ti držať miesto 3 roky a potom akceptovať očr a pn... a nakoniec - nikto nikoho nenúti žiť na SK - ak má niekto pocit, že inde lietajú pečené holuby do úst a štát aj utiera zadky, tak nech sa páči, cesta je voľná... a aj u nás je dosť povolaní, kedy muž v pohode uživí rodinu z jedného platu a žena môže zostať doma, a rovnako v zahraničí nie každé povolanie je ohodneté tak, aby stačil jeden plat pre celú rodinu...
@lenkarobko83 zakladateľke snáď iný názor otvorí oči a konečne pochopí, že nie štát je zodpovedný za jej životnú úroveň, ale ona sama...

vejula
15. apr 2014

@sissy27 ja hovorím o životnom štandarde. Nie o plate. Hovorím, že priemerná rodina v zahraničí ma vyšší životný štandard aj v prípade, keby, žena ostala na materskej, napriek tomu že neplatenej, ako priemerná Slovenská rodina aj napriek tomu, že žena dostava rodičak. Ešte raz sa zopakujem. Nezávidím ti, ani nikomu, kto sa odsťahoval do zahraničia. JA po tom netužim, proste mne stači to čo mám, nepotrebujem viac, pre mna je dôležité niečo iné. Mám tu korene, cítim sa tu jednoducho doma... Nehovoriac o tom, že je pre mna dôležité aby si moje deti užili starých rodičov, kým su medzi nami a aj naopak. Takže ak by u vás aj padali pečené holuby do huby, ja tam neodídem. Chcem ostať tu. Odišla by som jedine, ak by sa tu nedajbože strhla napríklad vojna a išlo by nam o život. Tam by som samozrejme neváhala.
JA som svoj príspevok napísala preto, lebo tvoj štýl písania ako: Takým ako ty by som nedala nič... mi je vrcholne nesympatický a tvoje vyjadrenia o tom, ako žena v zahraničí nemôže byť doma, maju jeden hačik. A to ten, že doma môžu ostať ale neostanú, lebo si chcu zachovať životný štandard.

vejula
15. apr 2014

@alenah31 už som to napísala niekolkokrát, nechapem, prečo sa musím stále opakovať. Nie nedostavaju rodičak no i tak maju viac... A nezavidim, nechcem, neodídem. Mne je dobre tu doma, na Slovensku.

sissy27
15. apr 2014

@vejula len pre upresnenie - žijem na SK, v zahraničí mám sestru a ja som tiež ešte ako slobodná a bezdetná vyskúšala život mimo SK, viem teda porovnať... áno, život v zahraničí má NIEKEDY vyšší štandard, ale nie je to pravidlo, rovnako ako tu platí, že kto si ako ustelie, tak bude spať...
ja som nikde nepísala, že žena v zahraničí nemôže byť doma - to môže každá jedna hocikde na svete, akurát v zahraničí jej nikto negarantuje prácu po 3rokoch materskej, resp. žiadna materská neexistuje, ostáva doma na vlastné náklady (náklady manžela) a nedostáva žiadny príspevok... rovnako tak naše ženy nemusia byť odkázané na rodičák a fňukať, ako sa o ne štát nestará, ale môžu ísť späť do práce, je na každej, čo si vyberie, tak na slovenke, ako na nemke, američanke alebo hociktorej inej... každá má nejaké nároky na svoj životný štandard...
a nie, nedala by som nič takým, ktoré vedia len natrčiť ruku a povedať dajte mi a ešte aj obrblať, že málo, za tým si stojím a nehanbím sa za to

vejula
15. apr 2014

@sissy27
@sissy27 preto píšem o priemernej rodine v zahraničí a priemernej rodine na Slovensku... Aby sme sa vyhli tomu, aj tam su aj takí aj takí ako aj tu... Ano su ale tu ide o pomer, a hlavne aký štandard ma väčšina populacie.
K tvojej poslednej vete... _O tom, že žena na materskej len otrča ruku ked nič nerobí sa vyjadruje až ked budeš mať vlastné deti. MAtka na materskej dovolenke, robí pre tuto spoločnosť viac ako žena v práci. Vychováva dalšiu generaciu, ktorá bude smerovať spoločnosť.

“Deprese vychází z neuspokojení základní potřeby lásky a harmonie ve vztazích. Jde o žízeň, touhu po tom, čemu se člověku jako dítěti nedostalo v potřebné míře. Příčiny deprese vidím také v rozkladu vícegeneračních rodin, rozvodovosti, zaměstnanosti žen, technizaci a zdánlivé racionalitě společnosti. Deprese je patologická reakce na ztrátu, jejíž zdravou podobou je vztek a smutek. Separace, odloučení matky od dítěte, vede k probuzení panického systému - od křiku až k paralýze dítěte, která je přirozeným obranným projevem, jako když zvíře na sebe nechce upozornit šelmu; strnutí mu zachová život. Následkem je ovšem vyčerpání a ztráta serotoninu vedoucí k depresi a odumírání neuronů. Je třeba podporovat a posilovat kontaktní vazbu mezi dítětem a matkou. Tzv. vyřvávání dětí vede k vyčerpávající rezignaci, v konečném důsledku k depresi. Kontakt vede k vzájemnému přijetí, bazální důvěře a objektní stálosti.“
Jan Poněšický (psychiatr, psycholog a psychoanalytik) – konference Léčba v psychiatrii, Ostrava 2013

sissy27
15. apr 2014

@vejula neuveríš, ale aj dieťa mám... a netvrdím, že všetky ženy na materskej len otŕčajú ruky, ale poniektoré veru áno... stačí sa tu "poprechádzať" po diskusiách na MK a snáď konečne pochopíš, o čom píšem... rady ako sa vyhnúť práci v tehotenstve (aj keď na to nie sú objektívne zdravotné dôvody), rady ako vytrieskať z rakúskeho (alebo iného zahraničného) sociálneho systému maximum napriek tomu, že v živote dotyčná krížom slamy nepreložila, prípadne už som sa tu stretla aj s radou "veď nehľadaj si po materskej prácu ale choď na ďalšiu materskú a budeš mať 200€ každý mesiac" a podobne a témy ako tieto, že štát sa o mňa dostatočne nestará... a povedzme si pravdu - takto sa poväčšine prejavujú tie, ktoré ešte akosi pracovať nestihli... a na druhej strane mamičky, ktoré sa stíhajú venovať dieťaťu, domácnosti a dokonca pracujú (nie klikačky na nete, ale normálna práca), pretože práca často nie je len o ďalšom príjme, ale aj o nejakej sebarealizácii a zachovaní všeobecného prehľadu a nestratenia kontaktu s realitou... takže buď sa žena nájde v tom, že porodí a chce sa venovať len deťom, ale potom nech sa nesťažuje, že štát sa o ňu nestará, alebo si uvedomuje realitu a bude aj pracovať... tu zakladateľka nie je ani len ochotná si založiť účet v banke, ktorý ako bolo spomenuté vyžaduje hádam každý zamestnávateľ, tak čo si budeme maľovať trávu na zeleno, že...

vejula
15. apr 2014

@sissy27 aha zle som prečitala, si napísala, ja ešte ako slobodna a bezdetná... a ja som asi zbrklo čitala, som myslela, že pišeš, že si ešte slobodna a bezdetná.. K ostaTNéMU sa vyjadrim trocha neskôr, ked bude viac času. Zatial pekny večer

sense
15. apr 2014

@vejula nie kazdy chlap v zahranici zarobi tolko ze si moze zena dovolit byt doma, nakolko nie len prijem ale aj vydavky su mnohonasobne vyssie, a taky bezny robos mi mozes verit je rad ze poplati co ma a nie ze ma este aj nadstandardny zivot....

na jednej strane sa zeny (nie vsetky ale vacsina biju do prs ako sa ooni potrebuju starat do troch rokov o dieta, a na druhej strane vykrikuju ze sa stat o ne nepostara)...Taky luxus ako rodicak do troch rokov, plus zaplatene zdravotne poistne od statu pre dieta aj pre matku plus odvody pre matku) je ozaj asi len na Slovensku.

Zijem v krajine kde je materska az 14tyzdnov, a keby ostanem doma a je ot len na chlapovi tak nemame ani na plienky nakolko nieje ani inzinier ani IT alebo lekar....a takisto mi nikto poistenie nezaplati.....a k dotycnej @emuska27 pokial si chcela dieta mas sa onho postarat po vsetkych strankach, stat nie je na to aby sa staral....

a nech sa paci mozete ma aj ukamenovat...ked niekomu nestaci almuzna od statu moze ist pracovat...

misaelka
15. apr 2014

@sense presne tak. minule som v jednej teme napisala ze kopa zien v mojom okoli radsej otehotnela po 3r. aby mohli dalej byt doma dalsie 3r. a nazvali ma kravou :D tu sa to krasne ukazuje aka je nasa mentalita.
ked treba aby prisli peniazky na ucet- stat staraj sa! ale treba povinne ockovat deti - zly stat co sa ma co starat do mojho dietata! a viacej ani nepisem, bo sa to tu zvrhne zas.

vejula
15. apr 2014

@sissy27
@sense baby, ale uvedomte si, že je aj v prospech štátu a spoločnosti, ked žena rodí deti a vychováva ich . A tým pádom by mal štát zaistiť také podmienky aby ženy rodili a nebáli sa otehotnieť.... PRetože to čo opisujete vy, vyusťuje akurat tak do toho, že budeme musieť pracovať až do smrti, kedže na dôchodky nebude.. Čo sa týka materskej tri roky, podla mna je to potrebné... Svoje deti pozorujem a vidím, ako dozrievaju do štádia, kedy odlučenie od matky nieje pre nich traumou. Môj syn ma 4 roky a nemá problem pol dna byť bezomna v škôlke (davam ho do 12). PRE moju jeden a pol ročnu dceru, by to bola obrovská trauma, pretože je ešte vo veku, kedy ma bytostne potrebuje k svojmu zdravému psychickému vyvinu. Ešte nieje na takej urovni aby si zracionalizovala, že mamička teraz nemôže byť pri nej... Na túto uroven sa dieťa postupne dostáva.. S tie tri roky su podla mna taký primeraný vek, kedy dieťa dokaže pochopiť nepritomnosť rodiča, dokaže pochopiť, že mamička sa vráti, zatial čo dieťa okolo roka, dvoch ešte pojem času nepozná. Pren je prítomnosť večnosťou, preto aj trauma z abstinencie matky je o to väčšia, že v momente kedy sa ocitne v cudzom prostredí bez matky, to vníma ako definitívny stav.A môžte arguemntovať, že poznate také deti, čo šli do jasiel v pol roku a su v poriadku. Ja proste neverím tomu, že je polročné či ročné dieťa zrele na tak dlhé odlučenie od matky. I ked vedome si to taký človek nemusí uvedomovať, v podvedomí ta hnusná čierna diera ostane.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vejula
15. apr 2014

@fidka79 ale ja neodsudzujem nikoho. Píšem vlastný názor. JA sa nesťažujem a ani som sa nikdy nesťažovala na štát ani na výšku RD 😉 . Dokonca som jedna z tých, ktoré nenadavaju na dobu a ako sa máme zle.
Čo sa týka života v zahraničí (píšem o živote domácich, lebo jasné, že prisťahovalci to tam maju ťažšie), ten štandard je niekde inde, či myslíš, že z jedneho platu si tam môžu dovoliť tolko, kolko tu? Písať, aký máme na Slovensku luxus, ked môžme byť 3 roky s dieťaťom je podla mna troška pritiahnuté za vlasy.
Ale mne to vážne nechýba - myslím peniaze 🙂 Chvalabohu sa nepotrebujem prezentovať tým čo vlastním... PRe mna su moje deti tou najväčšou hodnotou, ktoru v živote mám a som šťastná. pokial mame čo jesť a platiť bývanie tak nam nič nechýba. Ani to, že sme ešte na dovolenke neboli, alebo že nemám ani ja ani deti nové veci... To su pre mna proste také zbytočnôstky, na ktorých si nepotrpím a nikomu ich ani nezávidím. Ja totiž milujem taký obyčajný život a radosť z jednoduchých vecí. A to chcem odovzdať mojim deťom, fakt nechcem aby mali pocit, že su tým, čo vlastnia.... Ale asi som trocha odbehla od temy... 🙂

eaa
15. apr 2014

Bože baby, ja normálne žasnem nad vašimi príspevkami. Obyčajne tu na to nereagujem, ale teraz mi to teda nedá...
Nechápem, ako jedna mamička dokáže vyplodiť myšlienky tipu "len naťahuješ ruku, čo Ti štát dohodí.." apod.
Na to sme štátu dobrí, keď odvádzame nekresťanské peniaze z vlastnej práce (za nevoľníctva to bol tuším "desiatok" - teraz sa odvádza po zrátaní všetkého koľko???? ) A keď sa staráme doma o vlastné deti, o budúcich občanov štátu - tak si tu Vy sami, mamy, idete podkopávať vlastné nohy?
Nuž, nie každá matka má možnosť odísť od malého dieťaťa, buď prišla o zamestnanie a s malým dieťaťom nemá šancu nájsť si nové, alebo sa jej nemá kto postarať o malé, alebo by musela ťahať 12-tky, nočné a s dieťaťom by prakticky ani nebola. Niekto radšej trie biedu, lebo si chce užiť svoje dieťa a vychovať si ho za každú cenu sám.
Na materskej som sama chcela zarábať z domu, ako ste tu niektorá doporučovala, že nie je problém, ALE veru som takú možnosť nenašla, ani keď som sa neviem ako snažila 😕 Jasné, že som poctivo otvárala reklamné emaily zaručujúce slušný zárobok, ale doteraz som si tých peňazí nenazbierala ani toľko, aby mi mohli minimum vyplatiť!!!
Príklad za všetko - bola som na materskej, mm bol nútený nechať živnosť kvoli neúmernému zvýšeniu odvodov od našej úžasnej ficovlády a hoci bol vysoko kvalifikovaný, vedel jazyk, mal skúsenosti aj kopec praxe, nebol 18 mesiacov schopný nájsť si prácu, pretože nezamestnaných je v tomto úžasnom štáte toľko, že na každé miesto (až po upratovačky) je rada až po ďalšiu budovu.Nehovoriac o tom, že teraz všade prednostne zoberú niekoho do 29rokov z ÚP, lebo z neho má firma potom výhody od štátu.. Tí starší nad 30 majú smolu. No a čerešnička na torte, ktorá svedčí o tom, ako úžasne sa náš štát postará o občana, ktorý mu poctivo 12 rokov odvádzal všetky odvody aj dane - priznali mu popri mojom rodičovskom 53 eur ako príspevok na bývanie!!! Takže z 250 eur má vyžiť rodina s malým dieťaťom, kým tí darmožráči sa topia v peniazoch...No a aby náhodou ten mailant nedostával zadarmo, tak od júna by si ich mal odrobiť vo forme niekoľko hodín týždenne verejnoprospešné práce vo vlastnej obci (našťastie sa nakoniec zamestnal). Takže za 50 eur zametať pred vlastnými susedmi ulicu ako posledný asociál... Tomu sa hovorí sociálny štát.
Niektorá z Vás tu odsudzovala aj tie mamičky, čo v tehotenstve idú radšej na pn - nuž, pri dnešných stresoch a nátlaku vo firmách (fyzickú náročnosť práce nevynímajú), kde nikoho nezaujíma, či si tehotná, sa im ani nečudujem. To porovnanie s povinným očkovaním radšej nejdem komentovať.
A porovnávať tu Slovensko so zahraničím - baby, nes..rme si do vlastného, áno, máme niečo výhodnejšie (aj keď je to vlastne tá najprirodzenejšia potreba dieťaťa a mamy), čo inde nemajú, ale preboha, pozrite sa na tie platy (a už aj ceny) u nás a inde...
Ja nemám potrebu udržať si životný štandard, na ktorý som bola zvyknutá, ani mi nevadilo pár mesiacov trieť biedu, radšej som sa uskromnila a vychutnávala si drobca doma. A keď som si (myslím právom) ponadávala na našich sociálne zmýšľajúcich politikov, nik mi veru nevyhazoval na oči, že nič nerobím len otŕčam ruku, čo mi štát hodí, ako tu na MK poniektoré mamičky dokážu necitlivo zhadzovať iné mamičky.

vejula
15. apr 2014

@fidka79 ach jaj ,presne som vedela, že to príde... NAše mamy za komančov - a sme normalni... Toto je tak relatívne. Ano vyzerame všetci normalne, ale pozri, kolko ludí ma depresie a fičia na antidepresivach aby mohli fungovať. A aj tí čo nie, v tom podvedomí to uložené je. Či myslíš, že ročné dieťa dokáže pochopiť čo znamená Maminka sa za chvílu vrati? Vie pochopiť ročne dieťa, čo je to chvíla.. Čas je tiež relatívny a pre také dieťa môže tych par hodín predstavovať celu večnosť bez človeka, ktorý mu je všetkým.... Neviem, či je toto tak na smiech, pre mna isto nie