Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rodičovský, evidencia na úrade práce a koniec dohody

lenka268
29. dec 2012

Pekny den prajem, vidim ze podobnych tem je tu dost len som sa nikde nenasla, tak sa chcem spytat ci mate skusenost. K 31.12 2012 som skoncila v praci, robila som v poistovni na dohodu, poberam RP do maja 2013. Platim si odvody SP+ZP pocas celej doby ako som doma s malym. Co mam teraz urobit ked som skoncila? na danovy urad viem ze mam ist, a kedze ppoberam RP viem ze ma nezaeviduju na UP, ale zaujima ma kto mi bude platit odvody ako to vybavim. Docitala som sa ze je mozne prerusit RP alebo presunut na manzela a zaeviduju ma. Len ma trapia tie odvody do poistovne. ☹ Dakujem za kazde info.

lenka268
autor
29. dec 2012

Pracovala som tam 10 rokov a mala som pridelene DIC.

evita68
29. dec 2012

@lenka2 dôchodkové a zdravotné odvody platí za teba štát do veku 6 rokov dieťaťa, len to treba nahlásiť na SP a ZP. Nezabudni tam tiež nahlásiť aj ukončenie podnikania..
Na úrad práce sa môžeš zaevidovať po dovršení 3 rokov dieťaťa, ak chceš, aby ti úrad hľadal prácu. Ak si platila odvody aj do fondu nezamestnanosti, budeš mať nárok aj na podporu..Ak nie, nemusíš sa tam hlásiť, tie odvody bude za teba aj tak platiť štát

lenka268
autor
31. dec 2012

@evita68 dakujem za odpoved, az teraz som si to vsimla lebo to islo asi omylom uzivatelke lenke2, vdaka, urcite to musim vsetko vybavit, je toho dost ale co uz . 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli