Rodičovský, práca a dieťa v škôlke

14. jún 2023

Prosím vás je možné poberať predĺžený rodičovský príspevok, dieťa v škôlke na celý deň a ja normálne pracovať na plný úväzok?

petamich
14. jún 2023

predlzeny rodicovsky z dovodu nepriazniveho zdravotneho stavu alebo teraz ten novy co je, ak dieta nevezmu do statnej skolky - ano, mozes pracovat a aj dieta byt cely den v skolke

autor
14. jún 2023

@petamich nepriaznivy zdravotny stav

sajmonka_1216
14. jún 2023

niekedy bolo tak, že v takom prípade mohlo byť dieťa v škôlke len na 4 hodiny, teraz už asi nie... resp. v našej mš sa to prestalo riešiť...
takže je to možné, i keď je to hlúpo vymyslené..ale tak prečo nevyužiť, ked je taká možnosť..

petamich
14. jún 2023

@sajmonka_1216 teraz jedine osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov (bez naroku na rodicovsky, len zdravotne plati stat) je to tak, ze moze byt max. 4 hodiny, z dovodu nepriazniveho zdravotneho stavu, pokojne aj cely den 🤷‍♀️

petamich
14. jún 2023

autorka: mozes pracovat a dieta byt v skolke cely den, zdroj napr. tu: https://www.rodinka.sk/vazne-veci/stat-pre-rodi....

sajmonka_1216
14. jún 2023

@petamich áno, už som si to ujasnila.. 🙂 ale teraz sa to u nás riešilo, že už normálne chodilo dieťa na celý deň aj v prípade čo hovoríš ty... matka proste v MŠ nič nenahlásila a v MŠ sa nechceli doťahovať a vyšetrovať, lebo je to na nervy sa naťahovať s niektorými ľuďmi

petamich
14. jún 2023

@sajmonka_1216 maju v tej skolke dost toho na robote a nie este riesit, ci niekto ma dieta alebo nema dieta v skolke opravnene 😵‍💫 nepochopim niekdy niektorych ludi ale nevadi, mozno len "nevedeli"

sajmonka_1216
14. jún 2023

@petamich vieš čo učím v MŠ ale potom nám sa chodia rodičia sťažovať a normálne zazerajú jeden na druhého.. že napr. ved ona je na materskej, prečo môže nosiť dieťa a ja nie... alebo ako sa teraz rieši, má na neho príspevok, prečo je celý deň v škôlke.... tak ja neviem či my sme policajti alebo čo..

mpikusova
14. jún 2023

Tak ak je posudok o DNZS dieťaťa a je v ňom uvedené, že by nemalo navštevovať kolektív, tak by to tak malo byť. Ak to tam nie je, tak do škôlky môže chodiť, vy do roboty a poberať RP.

luliu
14. jún 2023

Áno, môže pracovať a dieťa môže byť celý deň v škôlke. A je to tak OK

mogaa
15. jún 2023

záeleží od toho čo má dieťa napísané v rozhodnutí, teda aké diagnózy....známej rovno povedali že jej schaľujú ale dieťa do škôlky nesmie max. na toho pol dňa...pýtala sa na UP....

letfenixa
15. jún 2023

@sajmonka_1216 ako sa to ti rodičia dozvedia? Ja nemám žiadnu vedomosť o žiadnom synovom spoluziakovi.

sajmonka_1216
15. jún 2023

@letfenixa nie sme až také veľké mesto, aby sa niektorí rodičia nepoznali ... 🙂