Rodičovský príspevok a materská škôlka

24. mar 2020

Ahojte, prosím vás, vysvetlite mi to nejak po lopate. Dcéra bude mať o rok v marci tri roky. Môžem ju dať do škôlky už v septembri s tým, že ja ešte do marca ostanem doma, alebo už musím nastúpiť do práce? Je tam nejaká podmienka?

A ak teda nemôžem ostať doma a musím nastúpiť, môžem dať výpoveď k 1.9.2020 a nahlásiť sa na UP?
Dôvod: počas toho, ako som na RD sme sa s otcom malej rozišli a ja mám prácu v meste vzdialenom 400km od mesta, kde s malou žijeme teraz. A nechcem sa tam vrátiť, keďže tam okrem práce nemám ani rodinu ani iné zázemie.

Dakujem

ivkazba
24. mar 2020

Do 3 rokov dieťaťa máš nárok na RP bez ohľadu na to, či pracuješ, alebo si doma, či chodí dieťa do škôlky alebo nie.

evittam
24. mar 2020

@ivkazba A taktiež byt na RD do 3rokov veku dieťaťa.

evittam
24. mar 2020

A ak chces peknu podporu tak ukončiť PP dohodou po RD tak ako tu piseme uz v zopár diskusiach o podpore po RD.

valeriakrokova
24. mar 2020

materske kedi budu v štvrtom vesiaci

veronikaszabova
24. mar 2020

@valeriakrokova teprv boli MP z februara, co uz zistujes marcove materske 🙈🤷‍♀️ cas maju do konca mesiaca. btw nedavaj nezmyselne otazky do diskusii, kde sa vobec nehodia.

kukulienka83
24. mar 2020

Normálne môžeš zostať doma do 3 rokov dieťaťa, aj keď už bude v škôlke od septembra. a tento čas stále poberas aj rodičovský samozrejme.

autor
24. mar 2020

Ďakujem 🙏