Rodičovský príspevok a práca pre českú firmu

kibuk1
3. jan 2016

Ahoj, aké máte skúsenosti príp. informácie ak my mamičky na rodičovskej dovolenke pracujeme pre Českú firmu na základe Dohody o provedení práce. tu pracu vykonavame na Slovensku v mieste bydliska,
pričom tam sa zdaňuje len vraj 15% a odvody nezrazia ceskym mamičkam na rodičovských, nie ako u nás.
Takže ja teraz ak to prijmem budem musiet tu sama si odvody doplatit a to dufam len vo vyske ako zamestnanec ci aj za zamestnavatela?
Je to vobec mozne čo sa to prijali za zákony? Tak v CR normálne by sme ostali poistenci štátu a len dan by sla dole a este ked je odpocet na danovnika tak min. dan vychadza a tu si musíme platit zdravotne aj socialne? Ja neviem či to podpisovat aby som sa nedostala do problemov i ked peniaze by sa zisli.

U nich je to tak, že do 10 tis.prijmu ostavaju poinstencami štátu a maju aj nizsiu dan...aj ziadne odvody..
Ja teraz budem musiet doplatit na nasom danovom urade rozdiel 15 a 20 percent?
Budem musiet hradit socialne aj zdravotne z tej dohody ked tam nic nezrazaju do 10 tis/330 eur? A v akej vyske?
Budem mat narok aspon na danovy bonus, ak cez 200 zarobim t.j. viac ako polovica min. mzdy..?
Neviem ci vobec do toho ist.Dakujem za rady.

kibuk1
autor
3. jan 2016

A ešte jedna otazka ak zarobim viac ako 10 tis. resp.330 eur. tak tam mi budu odvadzat vsetko, ale ako by to bolo s prip. osetrenim.Prip. ked budem mat dve dohody jednu pre Slovensku firmu a druhu pre Cesku. Lebo tak sa mi dve prace rysuju.Dakujem