Rodičovský príspevok, ak žijem v Írsku. Poradíte?

lubicakoscova
5. aug 2015

Ahoj maminy,viete mi niekto poradit,ako to je s rodicovskym príspevkom?Zijem a pracujem v Irsku,29.8 mi konci materska a do roboty este nejdem,chcem ostat pri malom,tam nic ako rodicovsky príspevok neexistuje,iba rodinne pridavky na dieta,to poberam (135E).Trvaly pobyt mam na slovensku.Prave som sa vratila z uradu sociálnych veci a rodiny,kde ma pani zrusila,ze ak sme v Irsku,mame si ziadat v Irsku...mate niektora s tym skusenosti?
Dakujem za kazdu radu.

puffu
5. aug 2015

no ved jasne ...ked zijes a pracujes v irsku tak na sr nemas na nic narok...ine by bolo kebyze sa uz vratite nastalo na sr, mas zdravotku na sr tak v takom pripade by si mala narok na rodicovky ale ak zijes a pracujes tam tak nie...ved to dava zmysel nie?

charlie1980
5. aug 2015

Ano, mam. Iba ak by si sa prestahovala natrvalo na SK, tak by si mala narok na rodicovsky prispevok. Na vas sa vztahuje miesto obvykleho pobytu, trvaly pobyt nerozhoduje, rozhoduje to, kde sa s dietatom fakticky zdrzujes. My sme sa prestahovali, Ale dokladala som zmluvu o zdrav.poisteni dietata (prip.hocijaky iny doklad o pricestovani na SK-napr. odhlasenie sa z trvaleho pobytu v zahranici), potvrdenie od detskej lekarky, ze bude osetrujucim lekarom, pozrie sa aj na povinne ockovania, potvrdenie, ze nepoberam matersku, pretoze na SK mi nevznikol narok (tiez som bola na materskej v zahranici).
Ak Irsko takyto prispevok neposkytuje, neprinalezi ti z SK nic, ak ste v zahranici. Tak isto je to aj s rodinnymi pridavkami. Poberas ich z Irska. Vztahuju sa na vas Irske zakony.

miriamka88
23. jan 2016

Ahojte,prave som sa odstahovala do Irska,mam dvojrocne dieta,doteraz som poberala rodicovsky prispevok,planujem poziadat o zdravotnu kartu aj rodinne pridavky v irsku,cize logicky to znamena,ze musim zrusit vsetko na slovensku od zdravotnej poistovne po rodinne pridavky aj rodicovsky prispevok?dakujem za odpoved