Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rodičovský príspevok chce poberať otec - problémy s poisťovňou

5esicko
9. sep 2016

Keďže mne skončila MD, počas ktorej mi bol ukončený PP, ja som sa zaevidovala na UPSVaR a podala si na socialke ziadost o podporu...tym padom nemozem poberat rodicovsky prispevok, tak sme sa rozhodli ho dat napisat na manzela...ako mi tu na MK bolo poradene, da sa to, ale na SP najskor po nom chceli aby vyplnil tlacivo ziadosti o materske(kedze je to prednostna davka pred rodicovskym), aby prebehlo konanie o materskom...do tlaciva mal napisat "neuplatnujem si narok na matersku", co urobil a podal to...volala vsak panicka zo socialky a ziada o doplnenie datumu, ODKEDY si uplatnuje (iba formalne, lebo on si neuplatnuje) narok na materske...a moja otazka znie, aky tam ma byt datum??? mna na MD vypisal gynekolog, takze ked som taketo tlcivo podavala ja, neriesila som datum, mala som ho tam zadany..ona ma napisat datum narodenia dcerky (10.2.2016), alebo si uplatnuje narok az ked mne MD skoncila (poberala som materske do 12.08.2016), takze ON ziada od 13.08.2016??? neviete prosim poradit? potom nam asi bude dorucene rozhodnutie, kde mu potvrdia ze mu narok vznikol, ale si ho neuplatnil....ak sa nemylim a s tymto papierom pojde na UPSVaR podat ziadost o rodicak...tak?? dakujem velmi pekne vopred za pomoc 😉 🙂

9lf9
9. sep 2016

@5esicko nemozete onaja poberat matersku naraz, takze datum potom ako si ty dobrala..a potom ked pride papier so soc.poistovne pojde na urad prace uplatnit si s tvojim a svojim papierom narok na RP.

candii
9. sep 2016

Tak tomu nerozumiem. My ked sme toto vybavobali bola to zalezitost 5min. Pani ma socialke munlen vytlacila papier ze si neuplanuje narok o materske a ziadne tlaciva vyplnat nemusel

alchemilkazltozelena
9. sep 2016

@candii presne aj my tak..toto co pise zakladatelka je zbytocne divadlo

5esicko
autor
9. sep 2016

Zial.bohu,po novom je.to takto :( aj pani na socialke krutila hlavou ze co.si to vymysleli...ze je to.novinka a len to rodicom komplikuje zivot...co je pravda :(

5esicko
autor
9. sep 2016

@9lf9 dakujem,to som potrebovala vediet 🙂

candii
10. sep 2016

@5esicko tak to potom bude cerstva novinka pretoze mi sme toto riesili v juli a este ti nebolo

candii
10. sep 2016

@candii *my

5esicko
autor
10. sep 2016

@candii moze byt,my sme boli v polke augusta..alebo len v nasej pobocke vymyslaju :/

5esicko
autor
22. sep 2016

@9lf9 prosim ta, dnes nam prisiel papier zo SP, kde pisu, ze nema narok na materske, lebo si ho ani neuplatnuje (to pisal vo vyhlaseni, tak, ako nam poradili lebo v podstate si ho ozaj neuplatnuje, na MD nenastupi, kedze nadalej pracuje)..tak teraz s tymto papierom ist na UPSVaR ziadat o rodicovsky?? a priznaju mu ho, ked doslo rozhodnutie, ze na materske nema narok? alebo to na to nema vplyv a automaticky ked nema narok na materske, tak mu vznika narok na rodicovsky?? dakujem ! 🙂

9lf9
22. sep 2016

@5esicko ano s tym ist podat na urad prace ziadost o RP- presne v tomoto zneni to potrebuju ze mu narok nevznikol a tym padom si moze podat o RP 🙂

evulikm
22. sep 2016

Veru, zvýšili byrokraciu, lebo sa zvyšuje počet presunutí rodičovskej dovolenky z matky (nástup do práce) na otca (často živnostník sa takto stáva poistencom štátu a nemusí platiť do určitého príjmu odvody)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli