Rodičovský príspevok - info

kukulienka999
28. júl 2022

Ahojte. Vedeli by ste mi polopate vysvetlit ako funguje materská a rodičovský príspevok po narodeni druhého dieťaťa? Porodiť by som mala v čase, keď prvorodený syn bude mat 2roky a 2 mesiace. Budem dostavať aj materskú aj rodičovský príspevok na prvého? Plus môžem byt ja s novorodencom a muž s prvorodeným ten polrok na materskej? Po polroku ostanem už len ja na rodicaku muž pôjde robiť. Ďakujem Za rady

kukulienka999
autor
28. júl 2022

@kukulienka999 zmluvu mám na neurčito

petamich
28. júl 2022

subeh rodicovskej a materskej nie je mozny v jednej domacnosti - cize ti odoberu rodicovsky (treba poziadat) na starsie dieta a budes dostavat matersku na mladsie dieta a potom RP, subeh materska a materska mozny je, takze ano mozes ty ist na matersku s mladsim a manzel so starsim, opat ale treba poziadat o odobratie RP

kukulienka999
autor
28. júl 2022

@petamich ďakujem krasne a keď budem na RP, aká suma mi teda bude chodiť? To iste ako pri jednom?

petamich
28. júl 2022

@kukulienka999 myslis po materskej? ano taka ista suma ako pri jednom

eva233
29. júl 2022

@kukulienka999 ak stihneš druhé dieťa do 3r dieťaťa č 1 vola sa to reťazovy pôrod a máš nárok na rovnakú pripadne vyššiu materskú. A tiež tehotenské.
Najlepšie je ak keď ty pôjdeš na MD s dieťaťom č2 muž mojde na MD s dieťaťom č 1to bude tých 34 respektíve 28 týždňov co budete spolu doma a každý s vás bude poberať materskú. Potom môžeš ostať doma a brat rodicak. Ten ale budeš dostávať iba jeden, ten vyšší

nicolmama
12. sep 2022

Ahojte chcela by som sa opýtať keď je 15tnasteho sviatok kedy mi príde rodičovský príspevok ďakujem pekne