Rodičovský príspevok na druhé dieťa

jessie321
16. nov 2012

Ahojte,

mám dve deti do troch rokov, starší syn bude mať teraz v novembri tri roky a mladší má 16 mesiacov, poberám rodičovský príspevok vo výške 190 €. Dnes mi prišiel list z Úradu práce soc. vecí a rodiny, že sa mám dostaviť na úrad s vypísanou žiadosťou o rodičovský príspevok, s rodným listom mladšieho syna. Nie je to nejaké čudné, keď sa mladší syn narodil, tak všetky doklady sme zaniesli na úrad. Nie je to náhodou tak, že narodením ďalšieho dieťaťa do troch rokov, zaniká nárok na poberanie rodičovského príspevku na prvé (staršie) dieťa a automaticky matka poberá rodičovský príspevok na druhé dieťa? Ďakujem za rady...

jerryjanka
16. nov 2012

nie je to takja som si davala žiadosť o zrušenie prveho RP aj som to podpisovala a rovno žiadosť o druhy rp
easi si to vtedy nedala ked si vybavovala papiere. preto ťa oni eviduju s RP na prveho syna

zuzi0911
16. nov 2012

@jessie321 moja druha dcera sa narodila ked prva mala 21 mesiacov. na urade po narodeni som musela vypisat odvolanie ze rod. prispevok davam na mladsiu a tym padom rusim na starsiu. neviem mozno ak si ty nic nevypisovala a tvoj starsi bude mat tri roky tak teraz to spravis.

jessie321
autor
16. nov 2012

@jerryjanka práveže všetky papiere tam majú, manžel ich tam zaniesol po narodení mladšieho syna, len tú žiadosť som nevypisovala....

jessie321
autor
16. nov 2012

@zuzi0911 tak asi to chcú teraz odo mňa, len sa čudujem, že to neurobili hneď ako manžel priniesol všetky papiere po narodení mladšieho syna

jessie321
autor
16. nov 2012

ešte raz vám ďakujem baby za odpoveď...

zuzi0911
16. nov 2012

@jessie321 nemas zac 🙂

jerryjanka
16. nov 2012

je to kravina takto prehanať ludí proste oničom systém.

k_a_j_k_a
16. nov 2012

@jessie321 ahoj, aj som to mala tak, ze pri narodeni druhej dcerky sa nic nemenilo, poberala som na starsiu. pri dovrseni troch rokov som musela napochodovat na UPSVaR a podat novu ziadost na poberanie prispevku na mladsiu. je to trosku odveci, ale je to proste tak 😀