Rodičovsky príspevok namiesto materskej?

lucinecka149
28. máj 2019

Ahojte,chcem sa spytat všade po nete som hladala no nikde som nenasla moj pripad.Na urade neviem ci ma pani uradnicky dobre pochopili,ale jedna sa o to ze momentalne mam dcerku 15mesacnu na ktoru poberam rodicovsky prispevok a druhe dieta cakame koncom juna.Manzel ide od prveho juna na matersku s dcerkou (takze na nu si pozastavujem rodicovsky prispevok).Mne narok na materske pri druhom dietati nevznikol,takze som sa docitala ze v tom pripade si po narodeni dietata mozem poziadat od zaciatku o rodicovsky prispevok,ale na urade mi povedala ze sa to neda ked manzel bude poberat matersku na prve ..no vzdy ked to niekomu spomeniem tak povie ze to je hlupost,ze musim nieco dostavat na to druhe dieta.Takze sa chcem spytat ci nemate s tym niektora skusenost???lebo uz som z toho jelen..Ďakujem pekne. 🙂

heliet
28. máj 2019

@lucinecka149 ahoj, bez ohľadu na počet detí vždy poberáš buď len jednu materskú alebo jeden rodičák. No na každé dieťa máš nárok na príspevok na dieťa čo je cca 23 eur a nejaké centy. Ja som mala dokonca v rozpätí troch rokov tri deti do veku od nula do troch rokov postupne a poberala som buď len jeden rodičák alebo potom už len materskú, RP mi pozastavili. Takto to funguje bežne a normálne.

veronikaszabova
28. máj 2019

@lucinecka149 presne tak, ako pise @heliet

Ked muz bude na materskej, ty nemozes poberat RP - ani na jedno dieta.

annamivo
28. máj 2019

@lucinecka149 akonáhle máš nárok na materskú ( či ju budeš poberať ty alebo manžel nezáleží) tak ti zaniká nárok na rodičovský príspevok aj keď máš 2 deti do 3 rokov. Tak to bolo vždy. Ja som prechádzala z RP na MD pred dovŕšením 3 narodenín staršieho a poberam len MD. RP mi zrušili

evittam
28. máj 2019

@lucinecka149 Presne ako uz napísali. Nie je možný subeh MD a RP. Od 1.1.2019 je mozny subeh MD muza na starsie dieta a MD matky na mladšie-s tym si to mozno mylia tvoji "mudri znami".

petranelkova
28. máj 2019

@lucinecka149 narok mas bohuzial len na jedno dieta. Nie je mozne to mat aj aj...

lucinecka149
autor
28. máj 2019

Ďakujem pekne 😊 som rada ze mam v tom uz jasno :D