Rodičovský príspevok poberaný manželom na jedno dieťa a mnou na druhé dieťa

aneta1243
15. jún 2022

Dobrý deň , chcels by som sa opýtať. mám dvojičky, manžel je spolu so mnou na materskej, teraz v júli mi bude končiť materská, manželovi v auguste. Chcem sa opýtať či môžem ja poberať rodičovský príspevok na jedno dieťa a potom manžel keď nastúpi do práce poberať rodičovský príspevok na druhé dieťa . ? Počula som že sa to dá , ale tak príde mi to zvláštne žeby sociálna poisťovňa dala tých cc 400€ mne aj manželovi . Nemáte skúsenosti? Ďakujem

lussinka792
15. jún 2022

@aneta1243 rodičovský môžeš poberať len jeden a vypláca to úrad práce aj s pridavkami ktoré budeš mať za každé dieťa

tinkavvv
15. jún 2022

@aneta1243 pri dvojickAch je rodicovsky trosku vyssi ako pri jednom dietati. Ale neda sa poberat tak, ako pises. A je jedno ci popri tom pracujes alebo nie. Budes ho poberat do 3 rokov deti.

luliu
15. jún 2022

@aneta1243 nemôžeš poberať RP na 2 deti a rovnako nemôžete súčasne poberať MD a RP. To sa neda

lilly2303
15. jún 2022

@aneta1243 Ahoj nie nedá sa to a tuším že manžel nemôže naďalej poberať materskú za august ak ty už tam budeš mať rodičovský. Môžete súčasne poberať materskú, ale materskú + rodičák nie.

daniela1911
15. jún 2022

@aneta1243 súčasne môžete poberať len 2x materskú (ako teraz). Matersku+RP nie, a ani 2x RP.
Predpokladám, že mužová materská je vyššia ako RP. Takze RP chod požiadať najskôr deň, po muzovej materskej. A v septembri (za august) vam príde mužova materská (alikvotná časť) a celý RP