Rodičovský príspevok - sťahovanie sa do Rakúska

miaalana23
17. jan 2023

Ahojte viete mi niekto povedať či mi búde schválená materská teda rodičovský príspevok presťahovala som sa do zahraničia teda do Rakúska na Sk keď som bývala tak mi tam zastavili rodičovský kvôli tomu že mi priateľ pracuje v Rakúsku a tak sme sa rozhodli sa presťahovať všetci pracujem na polovičný úväzok a chcela by som ten rodičovský si vybaviť ale neviem ako to bude lebo na dcérku neberiem od Sk už 9 mesiacou a teda neviem.ci mi tu v Rakúsku vrátia spetne

dankanka
17. jan 2023

@miaalana23 vratia ti, na to si sa nemusela stahovat..treba si to vsetko obehat..mas narok nielen na rodicak ale aj na pridavky a priatel na bonus.

miaalana23
autor
21. jan 2023

Ahojte ako som spomínala ten rodicak niekto mi povedal že rodičovský príspevok a rodinné prídavky mi nebudú schválené kvôli tomu zet zamna zamestnávateľ neplatí dané keďže som na polovičný úväzok teda beriem iba 300€ o rodičovský príspevok som ešte nežiadala o rodinné prídavky ano toto sa už vybavuje, o rodičovský príspevok treba asi samostatne žiadať

regina22
4. jún 2023

Ahojte, mám dve deti. Ak sa s jedným prestahujem do Rakúska a jedno ostane s dedkom na Slovensku, dostanem na obe rakúske prídavky?