Rodinné pridavky - kto má nárok?

tinkasss7
18. jún 2018

Má každá matka dieťaťa nárok na rodinné prídavky? Rodičovský mi platia ale rodinné nie.Preto sa pýtam

solinkarka
18. jún 2018

Ano kazda....otec dietata nepracuje v zahranici zeby poberal odtial?

mm2008
18. jún 2018

ahoj, nárok má rodič (matka/otec), zákonný zástupca, osvojiteľ... kto z nich si podá žiadosť. nie je to automaticky o matke...

jasminet
18. jún 2018

prichadza to v jednej platbe... kolko ti chodi na ucet?

pininka
18. jún 2018

Ano,je to v jednej platbe. Pokial ste nezadali rozne ucty. Nam najprv chodili rodinne pridavky na muzov ucet.

hettinka
18. jún 2018

@tinkasss7 poziadala si si o ne? Nechodia mužovi?

tanikka
18. jún 2018

máš na ne nárok ak už napríklad nechodia otcovi dieťaťa...ale treba si o ne požiadať, neprídu ti len tak samé do seba...

tinkasss7
autor
18. jún 2018
tinkasss7
autor
18. jún 2018

@solinkarka otec nie je Slovak.ale nepoberá odtiaľ nič

bibiankaka
18. jún 2018

Neni to také jednoduché ako sa môže zdať. Záleži od konkrétneho prípadu. Predpokladam že vám vysvetlili prečo nemáte nárok a pokiaľnl nie treba zavolať na konkrétny úrad a opýtať sa tam prečo nemáte nárok. Určite vám to povedia

lubina
18. jún 2018

@tinkasss7 ak otec pracuje v zahranici, a matka nepracuje na SK, tak on musi ziadat o rodinne davky v state kde pracuje...a musi ich pouzivat na deti, nie si ich nechavat...

fokuska
18. jún 2018

@tinkasss7 Odpovedz prosim na zakladnu otazku: 1. Poziadala si si na Slovensku o pridavky? 2. Ak ano, dostala si odpoved s odovdenenim preco ju schvaluju alebo zamietaju?

maminuska
18. jún 2018

@tinkasss7 ak otec nie je Slovák a ty nepracuješ , požiada o rodinné prídavky on vo svoje krajine. Až keď mu budú zamietnuté v jeho krajine , tak potom môžeš na SR požiadať znova ty. Teraz som to riešila, nakoľko manžel je Čech a keby som nepracovala musel by požiadať on . Jemu by však zamietli , nakoľko tam sa to nevypláca plošne .

dzupi898
18. jún 2018

nárok na ne máte, buď jeden alebo druhý, len keby si chcela odpovedať na tie otázky čo ti baby dali aby sme ti mohli pomôcť

tinkasss7
autor
18. jún 2018

@maminuska lenze on nechce žiadať vAnglicku .chce aby som ja poberala tu na SVK

tinkasss7
autor
18. jún 2018

@fokuska nie žiadna odpoveď áno list som od nich nedostala

tinkasss7
autor
18. jún 2018

@bibiankaka povedala že kôli tomu že som nezamestnaná

maminuska
18. jún 2018

@tinkasss7 no tak to máš smolu ak nechce žiadať, lebo na Sk potom nič nedostaneš pokiaľ nepracuješ.

9lf9
18. jún 2018

@tinkasss7 lenze vy si nemozete vyberat kde budete poberat su na to zakony a europske nariadenia a ked nepoziadate v krajine kde mate narok tak ste bez pridavkov. Rodicak mas preto lebo v UK taku davku ako rodicak nemaju

lubina
18. jún 2018

@tinkasss7 ale to nie je ci on chce alebo nechce, jednoducho to su EU pravidla, ak nepoziada on, tak mozes ziadat cestou uradu prace ty......ak chces napis mi do IP

katuska74
26. jan 2019

Treba si podať žiadosť na Upsvar e a je vo výške 23.36 s tými drobnými som si nie istá a môže ich poberať len jeden rodič a potom ak manžel pracuje si môže uplatniť daňový bonus od zamestnávateľa ten je vo vyske21.56