Schválili mi predĺženú platenú rodičovskú. Ako ďalej?

Zdravim vas všetkých, neviem ale asi tato tema už bola ale bola by som rada keby ste mi poradili. 🙂 Konečne mi schvalili predlzenu platenu rodicovsku dovolenku pre zly zdravotny stav synceka. Dnes mi prišiel papier o schvaleni, chcem sa spytať kde mi to treba hlasiť či na zdravotnu alebo socialku a co mi ku tomu treba? Ešte by som chcela vedieť ako je to zo školkou ci moze vobec chodiť do školky ... moze cely den alebo na 4 hodiny?. A ešte keby sa mi naskytla praca mohla by som pracovať? na dohodu alebo ako to je. Nerada by som prisla o RP alebo musela ho vracat. ☹ Budem vďačna za každu radu . 🙂 🙂 🙂

mary021
1. okt 2014

@milenitkamilenitka Ahoj aj ja mam schválenú predlž.rodič.platený mne pani povedala, že nemusím to nikde hlásiť že pokračujem ďalej na rodičaku. Čo sa týka škôlky môže isť myslím iba na 4 hod.Ja som sa pýtala na prácu a pani na socialke povedala, že môžem normálne pracovať.

kaktusik007
1. okt 2014

@mary021
@milenitkamilenitka nehlasi sa to nikde, dieta moze ist do skolky aj na cely den a ty mozes pracovat kolko len chces.

julinocenka
1. okt 2014

@mary021 AHojkaj, mozem sa opytat, ako ti ju schvalili, na zaklade akeho zdravotneho stavu?

marcy1980
1. okt 2014

@milenitkamilenitka ahoj ja poberám predĺžený RP do 6. rokov. Ak nebudeš pracovať tak nemusíš nikde nahlasovať. Dieťa môžeš dať do škôlky normálne na 8 hodím a môžeš pracovať aj na plnú úvazok ak ti ti zdravotný stav dieťaťa dovoľuje.
Ak by si ale išla pracovať tak sa musíš odhlásiť v Sociálnej poisťovne z dôchodkového poistenia 😉

evita1233
1. okt 2014

mam znamu ma predlzeny rp ano dieta moze chodit do skolky aj na cely den (robim v skolke ucitelku )a an mzes pracovat aj tato moj aznama pracuje 🙂

mary021
1. okt 2014

@julinocenka Ahoj na zaklade imunologie časté infekty a 3x hospit.od januara a psych.vyšetrenie. Ak chceš vedieť viac napíš IP

milenitkamilenitka
autor
1. okt 2014

dakujem Vam pekne , moj syncek ma 4 roky ...ked mal 3 tak som sa bola nahlasit na zdravotnu a na socialku ze mam NEPLATENU predlzenu rodicovsku dovolenku,...tak preto sa pytam ze ako to je ked mi to teraz schvalili na PLATENU ci to moze tak ostat alebo....co teraz dalej.. 😖 .

milenitkamilenitka
autor
1. okt 2014

marcy1980 velmi dakujem Vam pekne , moj syncek ma 4 roky ...ked mal 3 tak som sa bola nahlasit na zdravotnu a na socialku ze mam NEPLATENU predlzenu rodicovsku dovolenku,...tak preto sa pytam ze ako to je ked mi to teraz schvalili na PLATENU ci to moze tak ostat alebo....co teraz dalej. 😖 No a ked sa naskytne nejaka praca tak tam je aky vlastne postup? taky isty ako keby som nepoberala ziadny RP?...

gapa
1. okt 2014

@milenitkamilenitka ak si dala už prihlášku na soc.poistovnu, tak tá ti trvá, či už si doma na neplatenom volne alebo na RD (predlženej), či ako nezamestnaná
- Ak si zamestnaná, tak mzdárke oznámiť, aby zmenila to neplatené volno na RD (neplat. volno sa neráta, ak by si bola tehotná, tiež pre nárok na podporu, RD už áno, ak samozrejme trvá prac.pomer)
- na zdravotnej poistovni by si asi mala nahlaásiť začiatok poberania RP, tj. ukončiť ako osoba riadne celodenne a osobne sa starajúca o dieťa do 6rokov a začitok ako poberatel RP, aj ked v podstate, ak nechodí do škôlky, max. na 4hod., tak je to skoro to isté.
- súhlas s marcy, ak pracuješ či už na prac.pomer či dohodu (tj. vznikne ti dôchodkové poistenie zamestnanca, ale to isté platí aj ked vznikne povinné poistenie szčo), tak treba dať odhlášku na soc.poistovne do 8dní od vzniku poistenia.