Skončenie pracovného pomeru počas rodičovskej

matejkoo
13. jún 2020

Ahojte, koncim prac. pomer dohodou k 31.7., ale dieta dovrsi 3r az koncom augusta.
Kvoli tomu jednemu mesiacu som nechcela prehadzovat rodicovsky prispevok na manzela a ja ho mam i v tej vyssej davke.
Ale zase chcela by som poberat podporu tych 6 mesiacov. Kedy sa teda mam prihlasit na urade prace a zaziadat o podporu? Ked rodicak za august vlastne dostanem az v septembri na ucet? Dakujem.

mogaa
13. jún 2020

@matejkoo nemôžeš brať súbežne RP aj podporu...takže bud prehodíš RP na ten mesiac na manžela a ty hneď po skončení PP pôjdeš na podporu alebo ukončíš PP a na UPsa zahlásiš až keď bude mať dieťa 3roky a pôjdeš na podporu až potom....

evittam
13. jún 2020

@matejkoo Na podporu najskôr od 1.9.

matejkoo
autor
13. jún 2020

@mogaa ahoj, dakujem, no skor tu druhu moznost som myslela: cize ked ukoncim PP a na UP sa zahlasim az v auguste, ked dieta bude mat 3r, tak za ten august nemusim nic oznamovat ani doplacat, ale rodicak dostanem a potom od 1.9. budem mat 6 mesiacov moznost cerpat podporu?

matejkoo
autor
13. jún 2020

@evittam oki, a teda v den dovrsenia 3rokov sa mam zaregistrovat na UP, ale v socialnej poistovni si zaziadam podporu az od 1.9.? Cize RP dostanem, len sa mi skrati poberanie podpory z tych 6mesiacov o tu cast augusta?

evittam
13. jún 2020

@matejkoo Ano. Od 1.9.mozes požiadat o podporu.

matejkoo
autor
13. jún 2020

@evittam dakujem

evittam
13. jún 2020

@matejkoo Nie nic sa ti neskrati. Preco by malo? Poziadas od 1.9., budeš mat podporu normálne 6mesiacov.
Btw.preco končíš PP 31.7.? Kedy ma dieta 3roky?

matejkoo
autor
13. jún 2020

@evittam dieta ma 3r 24.8., ale boli sme so zamestnavatelom dohodnuti, ze skoncim dnom ukoncenia poberania OCR na starsie dieta a teda nasa skolka sa zatvara od 1.8., takze preto sme dali datum skoncenia PP 31.7.

evittam
13. jún 2020

@matejkoo Aha ty si pocas poberania RP chodila do prace? Tak potom nic. Som myslela ze si na RD a mohla si mat max.podporu.

katka553
13. jún 2020

@evittam prosím ta, som na RD, maly ma tri roky 29.7. ale ja mam len 3 dni starej dovolenky.. Kebyže ukoncim PP dohodou k 31.7 to mi asi na max podporu nepomôže, vsak? Dakujem 😊

evittam
13. jún 2020

@katka553 Neviem aky mas dovolenkovy priemer. Možno ano. Preco mas len 3dni dovolenky?

katka553
13. jún 2020

@evittam lebo som si vycerpala v roku kedy som nastupovala na materskú.. Tu som mala do februara 2018, takže len za január a február mam dovolenku.. Vtedy ma toto nenapadlo..

evittam
13. jún 2020

@katka553 Ty si nastúpila na MD cca v juni 2017 a do juna si vycerpala celu dovolenku za r.2017?

katka553
13. jún 2020

@evittam ano, presne tak..

matejkoo
autor
15. jún 2020

@evittam a prosim Ta, ak by som isla v ochrannej lehote zaciatkom augusta na PN, tak by mi vyplatili i rodicovsky prispevok za august, ze? Podporu by som poberala az od septembra.

matejkoo
autor
16. jún 2020

tak uz len pre uplnost pridavam odpovede z Uradu prace aj Socialnej poistovne 🙂
Nárok na RP budete mať aj, ak pôjdete na PN. Dávku v nezamestnanosti si uplatňujete až po skončení poberania rodičovského príspevku, kedy sa evidujete na UPSVAR.

Pandemické nemocenské dávky, t. j. dávku ošetrovné a nemocenské, poskytuje Sociálna poisťovňa - ako výkonná inštitúcia - striktne v zmysle zákona o sociálnom poistení a následne prijatých noviel. Pandemické dávky má poskytovať iba počas krízovej situácie, to znamená, že keď skončí krízová situácia, mal by zaniknúť aj nárok na pandemické dávky. Výplata pandemického ošetrovného teda závisí od trvania krízovej situácie. O ukončení krízovej situácie by mal verejnosť informovať krízový štáb. Aktuálne sa teda nevieme vyjadriť, či krízová situácia (nárok na pandemické ošetrovné) bude trvať aj po 30.6.2020.

katka553
Autor odpoveď zmazal
Zobraz