Skončenie rodičovskej dovolenky

ani79
26. mar 2015

Caute baby,
potrebovala by som poradit. 14.aprila bude mat mala 3 roky, cize mi konci RD, do povodneho zamestnania sa z dovodu odstahovania atd. neviem vratit, pravdepodobne prac. pomer ukoncim dohodou s tym, ze mam okolo 30dni dovolenky. ako postupovat, aby som neprisla o nejake peniaze (podpora v nezamestnanosti...
Dakujem 😉

karinkaeich
27. mar 2015

ano, skoncenie prac.pomeru dohodou, ziadaj zamestnavatela, nech ti dovoli cerpat aspon 1-2 dni z tej dovolenky, zvysok preplati. tak sa ti obnovi poistenie a vypocitaju fajn podporu 😉

gapa
27. mar 2015

@ani79 súhlas s karinaeich s tým čerpaním dovolenky, no pozor, podpora nebude fajn, ak si mala v posledných dvoch rokoch pred zaevidovaním iný prac.pomer či dohodu s nižším príjmom. A bacha aj na to, že treba dať odhlášku a prihlášku v soc.poistovni ako osoba riadne sa starajúca od ieťa do 6rokov počas dní čerpania riadnej dovolenky, lebo ti vznikne dôch.poistenie zamestnanca a zákon neumožnuje, aby trvali dôch.poistenie zamestnanca aj štátom súbežne, A vybaviť to najnskôr prvý den po ukončení prac.pomeru!! (ak nechceš ani den bez dôch.poistenia) aj s kopiou rodného listu a je velmi rozumné si urobiť kopie z odhláš, aj prihlášky a dať potvrdiť prevzatie a založiť to k zápočtovým listom do dôchodku.

ani79
autor
28. mar 2015

@karinkaeich Dakujem!

ani79
autor
28. mar 2015

@gapa Dakujem!