Slobodná matka na rodičovskej dovolenke

sisul24
14. nov 2018

Dobrý deň žienky potrebujem súrne radu
V apríli roku 2019 bude mať syn 3 roky čiže mi bude končiť rodičovská dovolenka.
Som však slobodná matka, ktorá býva u rodičov aj s mojim synom, s otcom môjho syna nežijeme a nemáme ani súdom stanovené výživné, ale platí mi každý mesiac 100€ po našej dohode
Chcem sa však spýtať aj ihladom škôlky hlavne ako to chodí na úradoch , keďže syn je narodený v apríli tak tuto u nás v Trnave mi ho nikto tak neskoro do škôlky nevezme ako som sa samozrejme už v škôlkach informovala .
A ja nakoľko musím nastúpiť do nejakej práce po skončení materskej aby sme mali peniaze, tak neviem či mám ako slobodná matka nárok na nejakú podporu slebo predĺženú platenú materskú nakoľko syna mi do škôlky vezmú až od septembra keď bude mať skoro 3 a pol roka a ja nesmiem zostať nezamestnaná a bez peňazí

sissy27
14. nov 2018

@sisul24 nie, ako slobodná matka nemáš nárok na nič špeciálne, úprimne, nie je na to žiadny dôvod. Mala si nárok na dlhšiu materskú o pár týždňov, to je všetko. Predĺžený rodičák môže byť zo zdravotných dôvodov dieťaťa, nie preto, že nemáš škôlku.

dai
15. nov 2018

@sisul24 zial na tych par mesiacov si musis pozriet nieco sukromne a pokryt to z platu... neviem zkade si ale mimo ba by ti aj min. Plat mal stacit aby si zostala v pluse

whatever1
15. nov 2018

Ahoj. Co keby si skusila nocne smeny napr. ako servirka? Maly aj tak v noci spi tak rodicia by nemali tolko starosti. Skus sa porozpravat aj so svojim ex ved sa staras o jeho syna a preto máš problem ist do prace..vies vobec ake má prijmy?A pridavky na dieta nedostavas?