Spätné preplatenie rodičovského príspevku

michaela025
31. mar 2015

Schvalene od1.2 mam predlzeny rodicak so zdravotnych dovodou na urade mi nevedela povedat za kolko mesiacou mi vratia ci za 2alebo 3mesiace

gapa
31. mar 2015

@michaela025 neviem, či správne rozumiem. Ak si dostala RP naposledy vo februári 2015 za január 2015 (vyplácajú pozadu) a ti teraz schválili predlžený od 1.2.2015, tak v apríly dostaneš za február a marec, tj. za 2mesiace, za apríl až v májí.

michaela025
autor
31. mar 2015

Nie zamietli mi prvu ziadost mala som do decembra este january som dostala a od vredy nic nato som podala ziadost a neviem za kolko dostanem lebo na uradoch nepovedia

gapa
31. mar 2015

@michaela025 ak máš schválené od februára, tak podla mna len za 2mesiace, záleží od rozhodnutia. Niekde schvalujú aj spätne, niekde odo dna, kedy si podala žiadost...

maznacik007
31. mar 2015

ak mas schvaleny od 1.2. a budes mat vsetko vybavene este pred Velkou nocou / podala si novu ziadost o RP a prilozila si RL dietata a posudok so schvalením predlzeného RP/ tak dostanes prve peniaze v polke aprila a to 2 krat RP /jeden za február a jeden za marec/

ak podas tu ziadost o RP s tymi dokladmi co som ti popisala az po Velkej noci dostanes peniaze az v máji a potom dostanes 3 krat RP.

RP sa vyplaca mesiac spatne....

michaela025
autor
31. mar 2015

@gapa nemam este rozhodnutie ale povedali ze to je schvalene od 1.2a ziadala som 20.2 nato lebo v january mi zamietol

michaela025
autor
31. mar 2015

@maznacik007 no lenze rozhodnutie nemam a to je uz 7tyzden volala som asi dvom na urafoch je to schvalene a ziafost som vyplnila s rodnym listom

maznacik007
31. mar 2015

@michaela025 tak niekde si to mozno vedia v ramci upsvar aj posunut to rozhodnutie ak si podala ziadost o RP a rodny list malej .. tak to je OK. potom by ti to malo prist v polke aprila...

michaela025
autor
31. mar 2015

@maznacik007 na tych úradoch nic nevovedia a len prehanaju pitala som sa na pridavkovom kde to preplacaju a pitam si ziadost pozerala namna ze co chcem ze oni stym nemaju nic až potom kým dom nevolala dalspej a ta že okamžite chodte tam a pitajte si ho povedzte ze ja som vas poslala aj to by mi nedala keby nepoviem to meno

skvele
31. mar 2015

Ja som sa tiez pytala na toto nedavno,povedala my,ze pol roka dozadu mozu preplatit.Neviem,ci zalezi na tom kedy ziadas,ja som isla hned ked dosiahol 3roky.