Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

SZČO a rodičovsky prispevok

mishadudy
23. júl 2018

Ahojte..chceme si s manzelom zobrat uver, no z platu to nevychadza, a mna vraj pripocitat nemozu lebbo mam len 24 rokov. Beriem rodicak a poradili nam, nech si poziadam o odnatie rp a nech si o neho poziada manzel.. myslite, ze to bude potom OK ?

janulka2811
23. júl 2018

Ak to nevychádza z platu tvojho muža,myslím že ti nepomôže odňať RP na muža.Byť tebou počkám kým sa opäť zamestnas po materskej a potom to skúste 👍 netreba sa nikam ponáhľať z úvermi.

mishadudy
autor
23. júl 2018

@janulka2811 preco by nepomohlo?

janulka2811
23. júl 2018

@mishadudy všetko záleží od posúdení banky,hlavne od 1.7.2018 pri každom úvere bude prísnejšie zhodnotenie.
Radšej počkaj kým nenastúpis opäť do práce a potom to pôjde určite bez problémov,pri dvoch vyšších platoch.
Skúsiť môžes,sama uvidís ... Potom môžes napísať ako si dopadla 👍

mishadudy
autor
24. júl 2018

@janulka2811 lenze mi ten uver pitrebujeme..je to surne. Nikde nde peniaze nezozenieme..preto som chcela vediet, ci to bude v poriadku. Mankzel pracuje, je zivnostnik ale v PSS nam poradili, vraj si ma na previest na seba rodicak manzel..lebo vraj mna k tomu zapocitat nemozu lebo mAm len 24 rokov (vraj musim mat 25) aj ked uz sme uver brali a nic take nebolo..

janulka2811
24. júl 2018

@mishadudy skúste zájsť do wustenrotu,ten nemá až také podmienky 👍
A davaj si pozor ak pôjdeš do PSSky,kde si zaziadate o úver,ti bude pocitany poplatok aj keď úver nebude schválený a bude ti domov chodiť šek na zaplatenie poplatku ako mne 😒