Tehotenská dávka - vyjadrenie

werony_n
7. máj 2021

Ahojte baby, podávali ste si niektorá tehotenskú dávku na sociálne, ak áno, dokedy vám prišlo vyjadrenie?? Ďakujem

jane1987
7. máj 2021

@werony_n dnes mi prislo, ze mi to schvalili

ab727
7. máj 2021

@werony_n aj mne dnes prišlo schválenie a dávala som to 16.4. po poradni

kkovacovak
7. máj 2021

@werony_n každý deň sa tu rieši táto téma niekoľkokrát 🤦‍♀️ čo vám pomôže keď sa dozviete že niektoré už dostali info a niektoré nie? Sama si o dávku žiadam ale absolútne neviem na čo by mi bola táto informácia keď viem že na to majú 60 dní

mamusa34
7. máj 2021

@ab727 no super a ja nič 🤷

nttnnt
7. máj 2021

ja nic a to som podavala 8.4 pekne

ab727
7. máj 2021

@mamusa34 ja teda neviem ako to robia,ale tak určite to príde...

werony_n
autor
7. máj 2021

@kkovacovak tak po prvé, nevedela som, že nato majú 60 dní, po druhé, nesedím tu každý deň, aby som sledovala, čo sa tu píše. Normálne som sa opýtala a niektoré baby mi normálne odpovedali, ak vy hneď potrebujete útočiť, tak to mi príde zbytočná strata vášho času. Pekný deň 😊

kkovacovak
7. máj 2021

@werony_n tak ja neviem ale ja keď si žiadam o nejakú dávku/príspevok tak si aspoň prečítam základný pár riadkový text ktorý zverejnila sociálna poisťovňa aby som vedela o čo ide, aké sú podmienky atď. A keď sa to začalo 1.4. a majú na to 60 dní tak asi budem vedieť že vyjadrenia budú posielať niektorým až 1.6. a niektorým môžu skôr. Nič to ale nemení na fakte že sa daná vec uskutoční

lienka.7
7. máj 2021

@werony_n urady maju na vyjadrenie zvycajne 30-60 dni... pri setreni aj 90 ak uznaju za vhodne.
Kazdy den je tu x tem ci doslo hento a toto... ako ti pise @kkovacovak treba si aspon podmienky precitat. Davky sa vyplacaju zvycajne az po 15 dni v mesiaci, aj to tu daktore uz snad od 5.vypisuju ci ma niekto hento a toto 🙉🙉🙉
Ked podas ziadost 2.4., je nerealne aby si hned 15 mala vyplatene, to je snad jasne.🙈🙈🙈
Nie je to myslene v zlom z jej strany.
Taktiez jednotlive pobocky maju roznu rychlost spracovania... kocka z bardejova uz moze mat peniaze aj rozhodnutie a ty nic. A? Tak ti dojdu 2 mesiace spolu... dostanes vsetko co ti patri, neboj sa 😁
Pokial si nedockava, zavolaj si na infolinku soc.poistovne, tam ti povedia, kto ta ma na starosti a obrat sa priamo na svoju referentku 👌

july0
9. máj 2021

@werony_n nevšímajte si vždy sa nájde ženská čo potrebuje zamudrovať 🙂 ja som si tiež o tom čítala a nikde som sa nedočítala že majú na to 60 dní dozvedela som sa to až tu ale v inej diskusii.