Tehotenské - vyjadrenie

zsuzsinka16
17. jún 2021

Ahojte...dala som cez net žiadosť na tehotenské ešte začiatkom mája...je tu niekto kto tiež podávala v máji a už má vyjadrenie?

riderka1
17. jún 2021

@zsuzsinka16 v strede mája som si podala elektronicky žiadosť, o mesiac mi pípli na účte.. 🤷🏼‍♀️

veronikaa006
17. jún 2021

@zsuzsinka16 ja som podala 31.5. žiadosť. Dnes mi prišlo vyjadrenie, peniaze ešte neprišli.

kkovacovak
17. jún 2021

@zsuzsinka16 majú na to 60 dní takže do júla času dosť. Nerozumiem tomuto porovnávaniu. Záleží na tom kam si to podávala. Niekomu napíšu za týždeň a niekde dodržia 60 dní. To ako to komu prišlo je bezpredmetné. Musíš ešte počkať

zsuzsinka16
autor
17. jún 2021

@kkovacovak priamo do GA som podavala...nechapem toto uz...zajtra asi im zavolam

kkovacovak
17. jún 2021

@zsuzsinka16 ale veď keď si to podávala začiatkom mája tak prečo tam chceš volať? Veď je eštelen polka júna. Majú ešte dosť dlhý čas na vyjadrenie. Ak si podávala napr 5.5. tak máš logicky čakať do 5.7. Zbytočne sa nad tým pozastavuješ

dmk_1
17. jún 2021

@zsuzsinka16 na druhej strane, ja by som sa uz informovala. Tiez som cakala, ze maju cas, 60 dni, potom mi nedalo, lebo som videla, ze ine zeny z mojho mesta podali ovela neskor a uz mali aj rozhodnutie, aj peniazky, tak som napisala email. Prisla mi odpoved, ze pre chybu vo vykaze za november sa to riesi, uctovnicka o nicom nevedela, nik nekontaktoval ani ju ani zamestnavatela. Podala opraveny vykaz a uz bolo rozhodnutie, vydane 31.5., v postovej chranke 11.6.,potom aj peniazky.

zsuzsinka16
autor
17. jún 2021

@kkovacovak nebudem uz cakat...kamaratky uz vsetky dostavaju peniaze a ja nic...keby oni chceli odomna peniaze tak by žiadali hned...skusim, zato nedam nic...

zsuzsinka16
autor
17. jún 2021

@dmk_1 ved toto...skusim im zavolat zajtra

dmk_1
18. jún 2021

@zsuzsinka16 suhlas. Napis, co bolo vo veci