Tehotná hneď po vysokej škole
chcem sa informovat, ci niektora z vas je tehotna a ihned po vysokej skole, bez zamestania, kolko by som musela byt zamestnana, aby som mala narok na MD? viem, ze dostanem rodicovsky a pridavky... co je cca 220eur, neviete o tom blizsie info? Dakujem krasne!
@nkem dakujem, viem bola som si toho vedoma, ze to tak bude 🙂 no ja mam narok len na rodicak a to je asi vsetko, lebo som vydata a tym padom na nejake socialne davky stracam narok, podla mna... som sice pravnicka, ale nemam v tejto oblasti absolutne prehlad, dakujem aj tak za reakciu 😉
@fibinka001 aj ja som takto otehotnela promovala som v 4mesiaci 🙂 myslím ze odpoved uz vies
ahoj, ja som presne ten isty pripad... uzila som si po vyske posledne leto a v auguste som bola v tom 🙂 jj, musis byt zamestnana ale dokonca neviem ci to neni 2 roky... kedze to nesplnas, dostanes len rodicovsky prispevok (194,70e), pridavok na dieta (22,54e), prispevok pri narodeni dietata (jednorazovo 151,37e), a priplatok k prispevku pri narodeni dietata (tiez jednorazovo, 678,49e). tot vse.
jaj, ale ziadost o materske si podat musis, pre socialku, oni ti len napisu ze na to nemas narok... ja som bola cele tehu na pracaku, takze aj tam som to potrebovala...
ja mám malú a ešte vždy som na výške, etše len v septembri idem do tretiaku, tak ako písala chikitka, kým ti nerobila, máš nárok na tieto peniaze... inak nič, aspoň o tom neviem...
no jasne, to poznam... moj byvaly priatel je z 5 deti a nedostal socialnestipko, lebo na vyske boli len dvaja z nich.... uplne zcestne... ale skus si zbehnut na studijne, poinformuj sa, urcite nan mas narok...a predsa si nenechas korunky prepadnut...ta moja kamoska tolko vahala, az som ju tam konecne natlacila a teraz si nadava, ze az tak neskoro sla, a vyplacaju je to len ten posledny rocnik....mohla poberat dva roky.

tuším najmenej 1 rok, resp. ak si chceš platiť pripoistenie tak 270 dní pred, ale teraz sa menil zákon, tak sa to ževraj veľmi neoplatí..inak máš právo iba na rodičák, nejaké príspevky-napr. kočíkovné, príspevok pri prvom dieťati a tak pod.. ale s tou materskou som si nie istá..