Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Termín pôrodu mám v máji, ale zmluva mi končí v marci. Čo robiť?

kristina1192
16. nov 2015

Zmluvu mam na dobu urcitu..dakujem za odpovede 🙂

letuska288
16. nov 2015

@kristina1192 Ahoj, pracovná zmluva na dobu určitú ti uplynie a skončí v marci, s tým veľmi neurobíš nič, je takto dohodnutá. 6 alebo 8 týždňov pred termínom pôrodu máš nárok žiadať o materské, možno ti to aj presne výjde. Ak nie, druhá možnosť je evidencia na ÚPSVaR alebo vykryť dobu do nástupu na materské PN-kou.

sorciera24
16. nov 2015

ano, zmluva sice konci v marci, ale mozes pisomne poziadat zamestnavatela o prelzenie zmluvy...nic za to nedas, mozno budes prekvapena a on ti ju predlzi.....uz som to zazila;).....ak nie, dala by som sa asi aztial na PN tych par tyzdnov... do materskej...

katrin21
16. nov 2015

normalne sa zaregistrujes na UP a 6t pred porodom pojdes na MD ( nie 8!), cize realne budes registrovana 2t na podpore mozno a zvysok uz budes na MD na ktoru mas narok, ak si odpracovala 270dni pred nastupom na MD za posledne 3 roky...

lajlilinka
16. nov 2015

Ahoj, ja som to mala podobné. Zmluva mi končila na konci marca, TP som mala na konci apríla. Samozrejme, že by mi zmluvu ako tehotnej nepredĺžili...
Nakoľko som však mala prácu akú som mala, nechcela som ohroziť tehotenstvo a zdravie dieťaťa, pracovnú zmluvu som ukončila ja skôr, už v novembri. Dalo sa to riešiť aj PNkou, ale byť zavretá doma, nikam nemôcť ísť, by som sa doma zbláznila...
Evidovala som sa na ÚPSVaR, nakoľko som mala odrobené min dva roky, vznikol mi nárok na dávku v nezamestnanosti, ktorú mi vyplácala Sociálna poisťovňa kým mi nevznikol nárok na materskú...
Dávku v nezamestnanosti som poberala 3 mesiace a zvyšné peniaze mi vyplatili na základe žiadosti o vyplatenie nespotrebovanej dávky (avšak iba 50%).

Tu začni písať odpoveď...

Odošli