Ukončenie prac.pomeru po MD. a nárok na PN a podporu.

nikuskatvoja
24. mar 2020

Dohodla som sa so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru dohodou počas RD k 31.3.2020, pred skončením, nastúpim na dva dni do práce, preplatia mi zvyšnú dovolenku+dostanem mimoriadnu odmenu, v pláne som mala ísť hneď na podporu, ktora by mi mala vyjsť maximálna, no keďže je teraz ta katantenna situacia, tak zvažujem, že by som šla na PN aspoň na mesiac a až potom na podporu. Mám vôbec nárok na PN?Z čoho sa bude počítať PN?Bude to mať nejaký vplyv na výšku podpory? Ďakujem

abc987
24. mar 2020

Nárok na nemocenské dávky (PN) vám pravdepodobne nevznikne, lebo počas RD je prerušené nemocenské poistenie.

evittam
24. mar 2020

@abc987 Ale ona nastúpi do práce t.j. ukonci RD cize sa NP obnoví.
@nikuskatvoja Ano máš nárok aj na PN aj na OCR. Obe dávky su nezdaniteľne príjmy t.j.nemaju vplyv na vysku podpory.

abc987
24. mar 2020

@evittam Aha, áno, máš pravdu ale na PN by mala ísť do 08.04.2020, aby bola v ochrannej dobe.

evittam
24. mar 2020

@abc987 Do 7.4.

abc987
24. mar 2020

@evittam Prečo? Ochranná doba je 7 dní po skončení nemocenského poistenia. 7.4. ešte môže.

evittam
24. mar 2020

@abc987 No ved ano do 7.4.vratane.🙄

nikuskatvoja
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikuskatvoja
autor
24. mar 2020

Dámy a nebudem mať ochrannú lehotu iba dva dní?

romana564
21. apr 2020

Ahoj. Mohla by som sa spýtať ako ti to dopadlo? Resp v prispevku si písala ze budes cerpat 2d dovolenky tj si cerpala 30-31.3. a teda este pocas RD? Je to takto v poriadku? Som totiz v rovnakej situacii. Konci mi 30.4. RD, dostala som vypoved dohodou a navrhli mi ze si mam dat dovolenku na 30.4. Cize posledny den mojej RD a teda dieta dovrsi 3r. Ostatnu dovolenku mi preplatia + odmena. Tak len ci je to takto ok ☺️ Dakujem

nikuskatvoja
autor
21. apr 2020

Áno...takto je to v pohode...ale ešte nemám rozhodnutie zo sociálky o priznaní podpory...tam je dôležité, že sa vrátiš na ten jeden deň do práce (na dovolenku)... pracovať a poberať RD môžeš súčasne

nikuskatvoja
autor
21. apr 2020
romana564
21. apr 2020

@nikuskatvoja ano to som vedela, ze aspon jeden den, len som nevedela ze sa to da pred, vdaka, odlahlo mi ☺️