Ukončenie rodičovského

svadba30.maj
27. okt 2016

Dobry den
V decembri dostanem posledny krat rodicovsky.
Pride mi nejaky doklad o ukonceny rodicovskeho napr.s uradu abo neviem skade?
Musim sa evidovat na urade aj ked nebudem nic nedostavat?
Na dovere mi dali cestne vyhlasenie ze sa celodenne staram o dieta aj ked.je od septembra cely den v skolke.v decembri ho staci doniest na doveru a nebudem sa musiet evidovat na urade.
Je to pravda?

maciatkolulu
27. okt 2016

@svadba30.maj usis ist na UPSVR nahlasit kde sa dieta bude zdrziiavat a potom podla toho, ci si zamestnana, ci ti skoncil pracovny pomer a kedy ti skoncil, ci ostavas doma na neplatenej atd... A bola by som hold opatrna, lebo mas narok mat dieta v skolke len na 4hodiny....

svadba30.maj
autor
27. okt 2016

Dieta uz od septembra chodi na cely den do skolky.skolka o tom neinformovala nikoho ziaden urad?
Som pre tehu bola nezamestnana a nadalej budem.

svadba30.maj
autor
27. okt 2016

A co stym cestnum osvedcenim co mi ponukli na dovere?
Ked mi pracovnicka povedala ze sa nemusim evidovat na urade prace.
Aj tak nebudem nic dostavat.stat bude zamna platit tak mi povedala pracovnicka na dovere.
Chcem vediet ci sa to osvedcenie tyka aj dietata co je v skolke cely den?

svadba30.maj
autor
27. okt 2016

@maciatkolulu preco mam narok mat dieta v skolke len 4hodiny?
Nerozumiem.

maciatkolulu
27. okt 2016

@svadba30.maj ano, pokial si na neplatenej predlzenej rodicovskej, tak max 4hodiny, ono to aj logicky vyplyva z toho, ze mas podpisat papier, ze sa celodenne staras o dieta....

svadba30.maj
autor
27. okt 2016

@maciatkolulu dakujem za radu

terqa
27. okt 2016

pozor, ak ostanes na neplatenej predlzenej RD, tak si tvoj manzel nebude moct na teba uplatnit nezdanitelnu cast na manzelku...

svadba30.maj
autor
27. okt 2016

@terqa nebudem mat predlzenu rd.nebudem dostavat nic ziadne peniaze.
A ked ma dieta 3roky tak si moze uplatnit?

terqa
27. okt 2016

@svadba30.maj staci, aby si bola evidovana na urade prace, aj ked nebudes nic dostavat... pokial tam nebudes evidovana, tak manzel si moze uplatnit narok na nezdanitelnu cast...

svadba30.maj
autor
27. okt 2016

@terqa aj ked je zivnostnik v zahranici?

terqa
27. okt 2016

@svadba30.maj tak ja neviem, kde podava danove priznanie a ako to funguje v zahranici... ja len, posuvam info, ktore viem, ze velakrat tety na UPSVaR zamlcia, alebo poradia kraviny...

svadba30.maj
autor
27. okt 2016

@terqa ked nemas znamych malo co sa dozvies

terqa
27. okt 2016

@svadba30.maj ved prave, a ja sa s infopodelim, lebo vela kamosiek vyradili z uradu prace, akoze dobrovolne, s tym, ze sa staraju o deti do sest rokov, a nemusia sa chodit hlasit na UP a ked prislo na rocne zuctovanie, tak im ostali oci pre plac... to je to umele znizovanie nezamestnanosti... ozaj, pokial nemas znamych a priatelov, tak sa nedozvies vsetky podstatne info...

svadba30.maj
autor
27. okt 2016

@terqa a preco im ostali otci pre plac?museli vracat peniaze s rocneho zuctovania?

svadba30.maj
autor
27. okt 2016

@svadba30.maj a povies mi aj tie podstatne informacie?

svadba30.maj
autor
27. okt 2016

Povies mi aj tie podstatne informacie @terqa?

terqa
27. okt 2016

ved toto je dost podstatna cast,
Nezdaniteľnú časť základu dane si bude môcť uplatniť daňovník na manželku/manžela, ktorá/ý splní okrem ostatných podmienok, aspoň jednu z nasledujúcich podmienok:

stará sa o dieťa do dovŕšenia 3, resp. 6 rokov života dieťaťa (dieťa, na ktoré sa poskytuje rodičovský príspevok podľa zákona č. 571/2009 Z. z. o rodičovskom príspevku a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov) alebo
poberá príspevok na opatrovanie podľa zákona č. 447/2008 Z. z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
je evidovaná ako uchádzač o zamestnanie, alebo
sa považuje za občana so zdravotným postihnutím, alebo
sa považuje za občana s ťažkým zdravotným postihnutím.

tak preco im ostali oci pre plac? lebo pocitali, kolko im vratia z dani... a nakoniec z toho nebolo nic, kedze sa dobrovolne starali o dieta a neboli evidovane na UP... asi tolko...

svadba30.maj
autor
27. okt 2016

@terqa krute.