Ukončenie tehotenského príspevku po pôrode

ivanak149
19. apr 2021

Chcem sa opýtať, keďže tehotenský príspevok platí od 1.4 (to už mám dávno vybavené a zanesene do SP), mala by som mať termín 28.4 ako potom riešiť ukončenie keďže ku gynekológovi mam ísť po pôrode až po ukončení šestonedelia?
Ďakujem

jazula
19. apr 2021

Mne dal gynekológ so žiadosťou rovno aj tlačivo, ktoré mi majú v pôrodnici potvrdiť, že kedy som porodila. To treba odovzdať na sociálke a podľa neho ukončia príspevok. Lebo ten je do reálneho pôrodu, nie do toho odhadovaného dátumu...

ivanak149
autor
19. apr 2021

@jazula viem ze to platí dovtedy kým neporodim a nie dovtedy kedy by som mala. Mne ale žiadne ďalšie tlačivo nedali, keby áno tak sa nepýtam ako potom riešiť ukončenie.... A ku svojej dr už nechodím.

jazula
19. apr 2021

@ivanak149 Spýtala by som sa v pôrodnici na poradni, či tam to tlačivo majú, keďže ho má potvrdiť pôrodnica...mňa prekvapilo, že mi dali dva papiere, tak len zdieľam, že aj na to ukončenie je tlačivo 🙂

lius
19. apr 2021

ta tehotenska davka sa nevyplaca len dovtedy, kym zena nezacne brat matersku, cize 6 ci 8 tyzdnov pred terminom porodu?

laila18
19. apr 2021

@ivanak149 dajú ti to tlačivo v pôrodnici, ale určite sa aj pýtaj na to sama lebo je to novinka, môžu zabudnúť ešte 😉🤭

hviera81
19. apr 2021

mne povedal doktor tak, ze ukoncenie potvrdzuje nemocnica. tlacivo ziadne, pochopila som, ze oni potvrdia ukoncenie tehotenstva.

ivanak149
autor
19. apr 2021

@lius nie. Vypláca sa do pôrodu.

ivanak149
autor
19. apr 2021

Ďakujem vám, spýtam sa v nemocke 😊

ka_we
19. apr 2021

@ivanak149 mne povedali, že po pôrode sa má manžel zastaviť u mojej gynekologičky a dajú mu tlačivo o ukončení 🤔

tinaora
26. júl 2021

@ivanak149
@ivanak149 chcem sa spýtať do kolko dni treba poslat to tlačivo o ukončení .ja som v utorok minuly týždeň prišla z pôrodnice a dnes to idem až poslat nevadí že tak neskoro?

ivanak149
autor
27. júl 2021

@tinaora pokiaľ si pamätám tak 8 dní, ale neviem či kalendárnych alebo pracovných