Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Úrad práce v Bratislave, koordinačné oddelenie - vaše skúsenosti

feb13
15. apr 2014

Milé mamičky, ktoré pracujete alebo bývate v zahraničí a vybavujete štátne sociálne dávky na koordinačnom oddelení ÚPSVaR v Bratislave... aké máte skúsenosti? Pretože ja sa tam stretávam s neochotou, nekonaním a zbytočným pozdržiavaním príspevkov. Príspevok pri narodení na svoju dcéru, ktorá sa narodila v Maďarsku, som ešte stále nedostala, aj ked som podala žiadosť takmer pred 6 mesiacmi. Odvtedy som tam bola osobne asi 8x ale mám dojem, že pani vôbec nemá v úmysli konať v tejto veci. Na pár mesiacov nám pozastavili aj vyplatenie prídavkov na deti - aj na tie predchádzajúce, no to už nám pred 2 medsiacmi schválili a zaplatili spätne. Nedostávam ani rodičovský príspevok, nárok mám od januára a tiež by som to strašne potrebovala, nielen kvôli peniazom, ale aj do zdravotnej poistovne, aby som mohla vybaviť poistenie tu v Maďarsku. Proste sme z jedného príjmu s 3 deťmi a je to síce dobré, že nám to všetko po schválení dodatočne zaplatia, ale mne tie peniaze chýbajú teraz... Podali sme aj v Maďarsku žiadosť o dorovnanie, keďže tu by sme mohli dostať vyššie dávky, no pozastavili nám konanie z dôvodu, že vec musí najprv doriešiť slovenský úrad. Tak zajtra tam pôjdem zas, prosím vás, nepoznáte nejakú "fintu" čo im povedať, aby už to konečne doriešili??? Neviem, či je iba moja referentka taká, alebo všetky, a nevim či je taká so všetkými klientmi alebo len so mnou má nejaký problém ale už som z toho veľmi zúfalá. Ale ani neviem, že keby som chcela podať napr. sťažnosť za neplnenie pracovných povinností, alebo niečo také, kde to adresovať a či to má zmyseľ... Poradíte?

nika1020
15. apr 2014

@feb13
Mam kamaratku, ktorá ma manzela z inej krajiny . mimo Eu.pani uz na matrike nevedela kde je sever,ako dieta cudzinca bez statneho obcianstva zapiísať.---- bola som toho svedkom. Ale asi to jej kolegyna nevydrzala a ked som pocula ako to ona sypala..
- Moj názor: no myslim si, ze nastiv jej nadriadenu, prines si vsetky doklady, ktorými preukazes podanie vo veci.. teda ziadosti, podacie listky doklady z podatelne a podobne.
Spis si nejaku chronolgiu, co si urobila co si predlozila. Nikto na teba na urade nebude mat cas, cize konaj ucelne...hlavne ak oslovis nezainteresovanu osobu.
Pred tym vsak napis pani, o ktorej sa zmienujes taky seriozny email, ze si dovolujes sa pripomenut vo veci podania zo dna.... A cakaj Tri dni na odpoved, a ked sa nic neudeje, ohlas sa u nadriadenej s pisomnou chornologiou tvojho problému. Tete veducej to ukaz, povedz ze sa nestazujes, ze ich chapes. Ale!!! - daj si prevziat kopiu, nech pani podpise, ze to prevzala. Dohodni si, ze cakas 5 dni. Ak nie,
- napis stažnost. Cize : List, názov problému s pomlckou Sťažnosť. také podanie sa rieši potom na odbore kontroly podla zákona a potom sa konečne dočkáš. Viem že som ti neporadila vo veci konkretnej probelmatiky ale takto to zafunguje ti garantujem. Nemas inu moznost. Ja osobne som velmi spokojna napríklad s tetami zo sociálnej poistovne. Klobuk dole. mala som stastie, poradili vysvetlili.. poslali emailom.. zlaté... co sa tyka upsvaru, hrôza.. vela sa ich mení... asi si nemala šťastie. ved aj v jej zaujme by malo byt aby jej spis nestál na stole..a sama zistila co s tym..nehovoriac o tom, ze aj v zakone o tychto štátych dávkach sa píše, že urad kona bezodkladne....
Ak si si vedomá, ze mas podklady v poriadku, zacni teda konat.je dost mozné, že spis neexistuje....uz aj to som zazila...
drzím ti palce!!! pekné sviatky

nkem
15. apr 2014

Ja som mala veľmi podobný problém...tiež by som tam zašla určite osobne, lebo záhadne sa spis stratil a ja som musela všetko nanovo. Bolo to na dlhé lakte... tak ako opísala kolegynka nado mnou. Nenechaj sa odbiť a hlavne nesmieš zabudnúť na lehotu, aby si ju náhodou neprekročila...

feb13
autor
17. apr 2014

@nika1020
@nkem
Dakujem za odpovede, nakoniec sme vcera dopadli celkom dobre, vyzera ze nabuduci mesiac nam preplatia co treba, ak z madarska pride este jedno chybajuce potvrdenie. Ale pani z madarskeho uradu bola ochotna tieto veci posielat mailom priamo mojej referentke na koordinacnom oddeleni - na zaklade mojej!!! ziadosti, pretoze ona tu ziadost este od oktobra stale neodoslala - tak hadam posle aj toto, vcera som jej napisala aby poslala. No proste musim sprostredkovat komunikaciu medzi uradmi ja, pretoze slovensky urad podla vsetkeho nekomunikuje a madarsky urad zas nevydava potvrdenia priamo obcanom, iba uradom. To je podstata celeho problemu.

fidorka7
15. jún 2014

feb13
presne toto som ti chcela napísať hneď, keď som otvorila tvoju tému. Niekedy to nie je len o hlúpych a lenivých úradníčkach, ale o tom, že nie každý štát a každý úrad v ňom striktne dodržiava európske nariadenia. Napríklad mám skúsenosť, že taliansky úrad má v prdeli nejaké lehoty zo zákona a odpoveď na E formulároch nie je slovenskému úradu schopný zaslať ani po 1 roku!!!. Veľmi ťažko sa tiež spolupracuje so španielmi, holanďania zasa dookola niečo preverujú na svojich tlačivách ktoré sú nad rámec tých povinných. Nemci komunikujú, ale tiež pre nich nejestvuje žiadna lehota a najmä, spis nerieši jeden a ten istý úradník, ktorý ho má pridelený, zakaždým keď prídeš na nemecký úrad, budeš komunikovať (ak vôbec ťa za úradnikom pustia) s niekým iným. Zväčša však len papiere odovzdáš na nejakej podateľni. Zabudni na lehotu 30 dní na vydanie rozhodnutia, to ešte zlaté naše úrady.
Samozrejme, nevylučujem, že sú aj prípady, keď pochybia naši úradníci.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli