V akej výške máte tehotenský príspevok?

vaiana2002
30. aug 2023

Ahojte rada by som sa opýtala v akej výške vám sociálna poisťovňa schválila tehotenský príspevok respektíve koľko vám dali na jeden deň. Ďakujem vám za vaše odpovede. 😇

petamich
30. aug 2023

maximalny tehotensky prispevok som mala, kedze sa to odvija od prijmu - cize nejakych 10€ na den to bolo v roku 2021 tusim, ked som ja poberala

vaiana2002
autor
30. aug 2023

@petamich to bolo dobre mne dali 7,96 preto sa pýtam 😇

petamich
30. aug 2023

no odvija sa podla prijmu 🙂 nevymyslaju si nahodne cisla, kazdemu podla toho aky mal vymeriavaci zaklad

niekto ma najnizsi, iny vyssi, niekto najvyssi a to iste plati aj pre matersku

ivanakaka
31. aug 2023

@vaiana2002 ja iba info ktora ta mozno zachrani…mne preratavali den porodu menili casto u gyn a potom mi to tak vyposuvali ze mi chybali 3 dni k tomu aby som dostala tehotenske…proste daj bacha ked si tehotna aby si bola nemocensky poistena v SP (dobrovolne alebo povinne) a mala 270 dni dozadu tiez platene odvody

ivanakaka
31. aug 2023

@ivanakaka alebo existuje ochranna lehota od otehotnenia 6 mesiacov dozadu ak si si platila nemocenske do SP (aj ked v case tehotenstva nie si nemocensky poistena) mas narok na tehotenske z ochrannej lehoty…dufam to niektorej z vas pomoze lebo ja som mindžovala koli 3 dnom 🤔😦