Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vplyv maródky na výšku materskej

ellabratkova
25. apr 2015

Som v 5 tt ale už od začiatku apríla som na PN. Má to nejaký vplyv na materskú?

anieli_1
25. apr 2015

@ellabratkova nie ak si zamestnaná bude sa to brat ako by si bola v práci aj ja som tak bola....

safranca15
25. apr 2015

ja som bola pol roka na urade prace kym som otehotnela v 5mes som isla na pnku a neovplyvnilo mi to matersku

ellabratkova
autor
25. apr 2015

Ok, ďakujem, pretože svagrina mi tvrdila, že keďže som PN a nemám v pláne sa vrátiť už do práce, tak to bude mať vplyv na materskú, čo sa dostáva pol roka alebo ako to je od zamestnávateľa. Vôbec sa v tom nevyznám.

anieli_1
25. apr 2015

@ellabratkova ja som bola na on až do materskej mala som dobu neurčitú potom som nastúpila na md normálne mi vyplácali potom som prešla na rodičovský medzi tým som zas ostala tehotná a som sa bola pýtať ako to bude s materskou a mi vravela ze tým ze som este stale zamestnaná tak normálne dostanem ako by som stale pracovala a tak aj bolo jedine ak máš na dobu určitú tak ked skoncis matersku musíš ist na úrad práce

ellabratkova
autor
25. apr 2015

Na dobu neurčitú mám 🙂

anieli_1
25. apr 2015

@ellabratkova no tak ked sa vratis mali by ti dať tvoju prácu alebo nejak nahradiť inú pozíciu ak nemaju voľné ale to neviem až tak sa tomu nerozumiem....ale matersku ti teraz vyrataju ako by si nebola pn

dena1973
25. apr 2015

@ellabratkova Napis kedy si nastupila do terajsieho zamestnania..... Napisem ti z akeho obdobia za ti bude brat prijek pre vypocet PN a materskeho...

ellabratkova
autor
25. apr 2015

@dena1973 nastúpila som 29. 8. 2011

dena1973
25. apr 2015

@ellabratkova PN sa ti pocita z prijmu za rok 2014 a materske sa bude pocitat z rovnakeho prijmu. Akurat, ze PN sa vyplaca 55 % z vymeriavacieho zakladu a materske je 65% z VZ..... 🙂

liz_lemon
25. apr 2015

@ellabratkova materske neplati zamestnavatel, ale Socialna poistovna, a MD trva 34 tyzdnov

suzi211
2. máj 2015

brrobry den prosim Vas o radu podmienka je pri materskej ze musim mat 90 dni odpracovanych a to bez pocitania Pnky len nechapem ci to musim mat v kuse tych 90 dni?ak by som mala napriklad 77 dni odpracovanych potom marodim 9 dni a potom znova robim tie dni sa mi normalne zapocitaju?dakujem

evittam
2. máj 2015

@suzi211 Aby si mala narok na MD musis mat za posledne 2 roky 270 dni nemocenske poistenie.Co sa tyka tych 90dni-tie su dôlezite v pripade VZ,kt.by sa pouzil pri vypocte materskej,ak by si napr.menila zamestnavatela a musia byt v kuse bez PN,OCR,...

suzi211
2. máj 2015

@evittam 270 dni mam splnenych to mi potvrdili len mna trapilo to ze ja som 14 januara zacala pracovat a 16 aprila som nastupila na pnku a pani zo socialnej mi tvrdi ze mam odpracovanych 77 dni ze tych 15 dni v aprili mi nepocitaju a nechapem preco ked zamestnavatel zamna odvadza odvody a povedala ze dalej mam pracovat aby som mala tych 90 dni tak som z toho mimo :(

evittam
2. máj 2015

@suzi211 No tak to nechápem ani ja. Moc sa ale nedrž toho, čo ti povie tetuška za okienkom na SP, nakoľko oni väčšinou vedia ešte menej ako ty - teda česť výnimkám. Skús ísť za vedúcou NP alebo tak.

dena1973
2. máj 2015

@suzi211 Aby sa ti počítalo materské z príjmu od posledného zamestnávateľa musíš mať ku dňu nástupu na materské odpracovaných 90 kal. dní (bez PN, OČR...).

suzi211
2. máj 2015

@evittam ale dakujem ti

suzi211
2. máj 2015

@dena1973 PN sa nepocita to mi je jasne ale neni mi jasne ze ci to musim mat za sebou 90 kalendarnych dni odrobila som napr.85 dni potom som 4 dni bola na PNke a potom som si zas odpracovala dalsie dni u toho isteho zamestnavatela

dena1973
2. máj 2015

@suzi211 Nemusi to byt v jednom kuse hned za sebou 90 kal. dni. Pocitaju sa vsetky dni od zac. PP do DNA NASTUPU na materske. No bez PN, OCR... Spolu = 90 kal. dni bez PN, OCR....

suzi211
2. máj 2015

@dena1973 dakujeeem

shania31
2. máj 2015

@ellabratkova
zmluva sa uzatvara na DOBU urcitu (t.j. je od - do) a potom na neurcity CAS 😉
A teraz k tvojej otazke- ja som bola PN cele tehotenstvo (teda do 34 tt, potom nastup na matersku), ale PN nemala vplyv na vysku materského 😎

fidka79
2. máj 2015

@ellabratkova a koli comu si na PN?lebo si tehotna?ci mas aj pricinu🙂)

aristka
2. máj 2015

pn nema vplyv na vyšku materskeho prísevku

ellabratkova
autor
3. máj 2015

@dena1973 a tých 90 dní musí byť odpracovaných za aké časové obdobie?

ellabratkova
autor
3. máj 2015

@fidka79 Pn som kvôli chrbtici

dena1973
4. máj 2015

@ellabratkova Od zaciatku PP u posledneho zamestnavatela ku dnu nastupu na PN resp. materskeho (musi to byt 90 kal.dni bez PN a OCR).

Tu začni písať odpoveď...

Odošli