Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vybavovali ste na postihnuté dieťa opatrovateľský príspevok?

bonaqa2013
25. jan 2016

prosím je tu maminka ktorá vybavovala na postihnuté dieťa opatrovateľský príspevok? Dcéra ide mať 6 rokov, je hluchá - poriadne, nerozpráva, len nám ukazuje, je aj mentálne postihnutá....
čo všetko treba k vybaveniu príspevku, kde ste to vybavovali, ako dlho to asi trvalo - vybavenie, je možné že nám ho aj zamietnu? Diagnózy som napísala.

cairka
26. jan 2016

Choď na ÚPSVaR na Mudroňke na prízemí po žiadosť, tú dáš vypísať obvodnej a ku žiadosti sme prikladali len najnovšie nálezy, keďže už mali tie, čo sme dávali pri žiadosti na predĺženie rod. príspevku,tak staršie nechceli. Celé to trvalo asi 2 mesiace, ale oficiálne majú na to 3 mesiace. Myslím, že by vám mali schváliť.

mummy01
26. jan 2016

Ja to akurat vybavujem. Nic sa nedava potvrdzovat lekarovi,iba sa vypisu papiere,potvrdenie o prijme a spravy od lekarov.

lalinko2010
26. jan 2016

ahoj, na úpsvr na oddelení peňažných príspevkov na kompenáciu ti dajú žiadosť na opatrovanie, lekársky nález - ktorý zoberieš k detskej lekárka a tá ho vyplní, všetky doklady ako príjem za predchádzajúce obdobie predložíš, ak treba tak rodný list dcéry.
lehota vybavenia je 60 dní, vydá sa komplexný posudok, ak ho nevydajú dovtedy tak dostaneš rozhodnutie o prerušení konania, a nie je také že oficiálne je to tri mesiace - jedine ak sa ráta - komplexný posudok 2 mesiace a rozhodnutie 1 mesiac, ale ak je vydaný len lekársky posudok že dieťa nie občan s ťzp tak rozhodnutie musí byť vydané do 15 dní od vydania lekárskeho posudku.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli