Vypláca sa predĺžená rodičovská dovolenka spätne?

eliza149
26. máj 2014

Chcem sa spytať či sa predlžená rodičovská dovolenka vypláca aj spätne alebo len od dátumu podania na úrade, vybavujeme si papiere už vyše mesiaca a to som to ešte nedoniesla na úrad práce, lebo získavanie správ od doktorov strašne dlho trvá aj termíny na vyšetrenia sú neskoro, takže ako to funguje so spätným vyplatením. ďakujem

xenicka13
26. máj 2014

6mes. Dozadu vyplacaju 🙂

vodnicka
26. máj 2014

Ahoj Ja vybavujem od 29 .1 papiere a doktorov a furt nejaky papier chyba lekarka mi vypisala papiere 15.5 a posled.vysetr.mame 28.5 .Dcera mi dovrsila 3 roky 28.1 ale skor sa nedalo lebo pred vian.praz.mali vsetky Nasi lekari dovolenku jak na potvoru.Ale viem tak ,ze pol roka dozadu vyplatia spetne ak uznaju ale neviem ci od podania alebo od ukoncenia 3.roka dietata. 😉

havana_frost
26. máj 2014

Nárok na rodičovskú dávku zaniká po 6 mesiacoch odkedy na ňu bol nárok, t.j. nárok na januárový príspevok zaniká v júli.

mm2008
26. máj 2014

@havana-frost - takže ked mám májové dieťa, v máji 3 roky, tak od mája sa počíta tých 6 mesiacov, či až od júna? Kedže tot o je otázka a asi nemôžeš odpovedať , tak mi prosím pošli IP, aby som vedela odpoveď. ďakujem.

fidorka7
2. jún 2014

mm2008 až od júna. za máj predsa dostaneš rodičák a 2x ho dostať nemôžeš

meteorka
25. jún 2014

Jedna mama co poznam si to tiez vybavila - predlzenu matersku,dieta malo v auguste 3 roky,v o februari podali ziados,najskor neschvalili potom sa odvolala a v maji uz schvalili, doplatili jej od oktobra tj 8 mesiacov... resp.od tych 3 rokov