Vyplácanie rodičovského príspevku

sandrusa2803
4. máj 2014

Ahojte mamičky.Chcem sa vás spýtať.Začiatkom apríla som si na Úpsvar bola podať žiadosť na rodič.príspevok (829€) a ešte mi neprišiel...čakala som,že príde aj materskou 15.4. A stále nič.Neviem,či mám ísť zas na úrad sa spýtať alebo čo...máte skúsenosti? Ďakujem 🙂

majusqa77
4. máj 2014

opravim ta, je to prispevok pri narodeni dietata a najlepsie spravis ked si tam zavolas. Ale je mozne, ze to nestihli spracovat a pride ti to teraz v maji

fidorka7
4. máj 2014

rodičovský príspevok nie je 829 eur, pravdepodobne máš na mysli jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa /tzv. pôrodné). kedy presne si na úrade bola? podľa zákona má úrad 30 dní na spracovanie žiadosti, ďalší termín výplaty najbližší bude okolo 16 mája. Teraz čítam, že máš materskú, t.j. nárok na rodičovský budeš mať až po tom, ako ti skončí materská. Materskú vypláca sociálna poisťovňa, takže ti rozhodne nemôže byť vyplatená spolu s príspevkom z úpsvaru,

majusqa77
4. máj 2014

a urcite ti to nepride naraz s materskou

peta268
4. máj 2014

materska chodi zo Socialnej poistovne a Rodicovsky prispevok, prispevok pri narodeni priplatok k prispevku, chodi z Uradu prace socialnych veci a rodiny....spolu ti to nepride....ak si to dala v aprili, urcite to nestihli spracovat, aby si to v aprili mala aj vyplatene...malo by ti to prist teraz v maji, tiez okolo 15. dna v mesiaci

sabina1975
4. máj 2014

@sandrusa2803 nasa babulka sa narodila 5.11 2013 takze 3.12 mala 28 dni zaniesli sme to 5.12 a v decembri nam to aj vyplatili nieco sa mi mari ze ak to podas do 7 dna v mesiaci tak by to mali spracovat este v tom mesiaci