Výpočet náhrady za dovolenku po ukončení materskej dovolenky

mikasik
19. aug 2019

Zdravim,

manzelka by mala nastupit 28.8. na rodicovsku dovolenku po ukonceni materskej ale chcela by este vybrat 2 dni dovolenky co sa jej zvysilo pred nastupom na MD. V tomto pripade by to vychadzalo na 28.8. a 30.8. kedze 29.8. je sviatok. Moja otazka znie ako by jej bola vypocitana mzda za tieto 3 dni. Okrem toho ze by jej boli preplatene tie dva dni dovolenky bol by jej preplateny aj sviatok? Pri standardnom pracovnom vztahu by bol ale neviem ako sa to pocita ked je to po materskej dovolenke a pred nastupom na rodicovsku ci sa vtedy nevylucuje ten sviatok.

Dakujem,
Michal

mogaa
19. aug 2019

@mikasik sviatok je sviatok - nemôže byť dovolenka

lula313
19. aug 2019

@mikasik počas MD jej nabehli ďalšie dni dovolenky, čiže môže si ich čerpať, ale bežne sa tu radi, nechat si ich, lebo teraz vás tých par EUR nespasí a po skončení RD Vám to môže pomoct(napr. Môže dat vypoved, čerpať napr. dva dni dovolenky, zvyšok si dat preplatit a prist k najvyššej podpore, čo pri dnešnej situácii so skolkami jej veľmi pomoze byt polroka doma a mat to aj zaplatene)

mikasik
autor
19. aug 2019

@lula313 , dakujem. No mne ide o to ze keby sla manzelka buduci rok na dalsiu matersku tak by sa jej pocitalo DVZ na zaklade prjmu z tejto dovolenky co by tiez malo navysit matersku. Aspon pokial dobre chapem ako funguje vypocet DVZ pri materskej. A neminula by vsetku dovolenku cize potom by vedela cerpat ten zvysok. Len tym ze by bola na dovolenke dva dni ale dokopy so sviatkom by to boli 3 dni tak potom by sa aj DVZ pocitalo s tymi 3 dnami co by mohlo zmensit ten vymer keby jej nepreplatili sviatok ale len dovolenku.

evittam
19. aug 2019

@mikasik A doplním ze pocas nástupu nie je chránená t.j.zamestnavatel jej môže dat výpoveď. Ďalšiu MD moze mat aj vyssiu ako prvú -zalezi len od predpokladaného príjmu, ktory potvrdí zamestnavatel. A nemôže byt nižšia ako prva.
Necerpala by som nic.

evittam
19. aug 2019

@lula313 Ked da výpoveď tak bezi vypovedna doba t.j.urcite nebude cerpat len 2dni dovolenky.

lula313
19. aug 2019

@evittam myslela som rozviazanie pracovného pomeru dohodou

evittam
19. aug 2019

@lula313 Napísala si výpoveď. Co si si myslela nikto nevieme.

lula313
19. aug 2019

@evittam ano😘