Výpoveď a dovolenka počas rodičovskej

michaela_kan
10. júl 2018

Ahojte baby.Chcem vás poprosiť o radu,nakoľko v týchto veciach nie som zbehlá,nech neurobím nejakú hlúposť.U jedného zamestnávateľa som zamestnaná od júna 2013.Zmluvu mám na dobu neurčitú.V júni 2014 som nastúpila na PN kvôli rizikovému tehotenstvu.Odvtedy som doma.Mala som reťazový pôrod,takže v auguste 2017 som z rodičovskej išla na materskú.Tá mi skončila 2.4.2018.Takže teraz som znovu na rodičovskej.A teraz pointa.Do robotu sa po troch rokoch určite vrátiť nemôžem kvôli smenám a deťom.A teda je lepšie keď dám výpoveď teraz alebo mám počkať do konca rodičovskej?A ako je to s vyplatením dovolenky?Ďakujem vám za pomoc.

ukulela
10. júl 2018

@michaela_kan baby ti poradia urcite fundovanejsie, ale ja by som nedavala teraz, pockala by som a riesila az s koncom RD. aj kvoli pripadnej valorizacii platu a tym padom aj aj mozno vyssiemu odstupnemu/dovolenke preplatenej atd. pred koncom RD by som sa sla dohodnut so zamestnavatelom, dovtedy si potzistovat, co by bolo pre teba najvyhodnejsie ( ked ti napr preplatia dovolenku, ako mas moznost ziskat vyssiu podporu atd ...) dovtedy mas cas riesit taketo veci, a ak by nahodou, predsa je to len istota pracovneho miesta. ak by so malo byt aj len mesiac po skonceni RD - ved od toho sa odvija aj pripadna PN, ci OCR.
inac, uplne najleopsie by ti mohla poradit evitta (alebo evita, ci ako - nick najdes v temach o vyske materskej a pod - skus pohladat a oznacit ju, ona vie v tomto babam velmi pomoct a dobre poradit)

michaela_kan
autor
10. júl 2018

@ukulela ďakujem 🙂

26ka
10. júl 2018
liz_lemon
10. júl 2018

teraz nic neries, mozno ti aj oni daju vypoved a dostanes odstupne