Výpoveď dohodou počas trvania rodičovskej dovolenky

egyptanka
5. sep 2011

Ahojte potrebujem radu.
Ku dnu 31.8.2011 som ukoncila pracovny pomer so zamestnavatelom dohodou (nadbytocnost) a to pocas trvania mojej rodicovskej dovolenky (ta trva do 12.4.2012). Dovod bol vyplatenie vyssieho odstupneho ak to spravim do konca augusta.
Teraz ovsem mam taketo otazky.

1. Som povinna sa nahlasit na urad prace a prerusit rodicovsku dovelenku alebo mozem nadalej rodicovsky prispevok?
2. V pripade rodicovskej dovolenky, som povinna platit dobrovolne nejake odvody? (napr. do fondu nezamestnanosti, zdravotne a pod.) ... resp. je potrebne nikde nahlasit, ze uz nie som zamestnancom na rodicovskej dovolenke ale nezamestnana na rodicovskej dovolenke?
3. v prípade ak sa mi nepodari najst pracu tak sa po ukonceni RD mam nahlasit na urad prace? budem mat narok na vyplatu podpory v nezamestnanosti a v akej vyske? (mam si teda platit DPvN?)

evittam
23. feb 2018

@bockulka A co ti akoze oznamil?! Ze ti dava "dohodu o skončení PP"?! 😂😂😂😂 Nic nepodpisuj. Po skončení RD vycerpes 1-2dni dovolenky, ostatnu si nechas preplatit=max.podpora. Teda za predpokladu, ze si nemala počas RD žiadny zdanitelny prijem a necerpala si dovolenku medzi MD a RD.

bockulka
23. feb 2018

@evittam ale ja som prestastna ze mi dalI taku moznost..chcem odtial odist jednoducho. Mam s nimi stale dake opletacky preto uz chcem mat raz a navzdy pokoj. Ja som to sama navrhla ale nechceli ani o tom pocut..teraz neviem co ich osvietilo. A ked sa naskytla taka moznost ze manzel by siel na matersku...len som si nebola ista tou podporou keby nebola tak sa mi to neoplati.takze este nieco mozem spravit aby som mala vyssiu podporu?

evittam
23. feb 2018

@bockulka Jedine tak ako píšem.

bockulka
23. feb 2018

@evittam Dakujem 🙂

miselka18
28. feb 2018

ahojte chcela by som sa opytat ci by ste mi vedeli poradit ..manzel je momentalne na materskej dovolenke do17.7 moze dat vypoved v zamestnani aj pocas materskej tak aby mu vypovedna doba uplynula este pred skoncenim materskej dovolenky?dakujem za odpovede

evittam
28. feb 2018
miselka18
28. feb 2018

@evittam takze ak da vypoved uplynie vypovedna doba napriklad v maji on moze normalne este zotrvat na materskej do ukoncenia?

evittam
28. feb 2018

@miselka18 Ano.

miselka18
28. feb 2018

@evittam dakujem krasne za rychlh odpoved ..a plati ak dava zamestnanec vypoved a pracoval dlhsie ako rok je vypovedna doba dvojmesacna ?

miselka18
28. feb 2018

@evittam a moze pocas vypovednej doby pracovat uz u noveho zamestnavatela ked bude na materskej?

evittam
28. feb 2018

@miselka18 Moze a ano

stalienka
12. mar 2018

@evittam @gapa Ja by som tiez chcela poradit. Oznamila som zamestnavatelovi, ze sa chcem teraz 18.3. vratit do prace po skonceni rodicovskej dovolenky. On ale medzitym zrusil firmu, respektivne ju premenoval( ostala tam len pod novym nazvom). Vypoved som vsak nedostala a on ma nuti dochadzat do ineho mesta, kde ma dalsiu prevadzku. S tym vsak nesuhlasim. Keby som sa s nim dohodla na skonceni pracovnej zmluvy dohodou + odstupne, ako by som to mala urobit, aby som potom mohla dostavat max. podporu? Dakujem

ppppp
5. nov 2019

Ahojte mamičky, veĺmi pekne by som Vás poprosila o radu.
Od 2013 som bola zamestnana-2014 sa narodila dcera. Zo zdravotnych dovodov dcery ZTP som na Predlzenom rodicovskom.
Narok na Davku v nezamestnanosti mi vznika.
LEn by som potrebovala poradit ako postupovat a kedy poziadat o podporu ak by som chcela ziskat maximalnu vysku podpory, kedze dcera ma 28.1. Šesť rokov ? Al. Je lepsie poziadat o prerusenie rodicovskeho k 30.novembru? Poziadat zamestnavatela o ukoncenie prac.pomeru dohodou a prepalatenie 1 dna?
V decembri by sa mi nepodarilo zaregistrovat na upvsr a januar neviem ci je podmienkou ten koniec mesiaca.
Vopred velmi ďakujem