Výpoveď, podpora a materská

1. mar 2023

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Pracujem vo výrobe, kde som zamestnaná 2,5 roka na zmluvu. Som v 14tt, šéf o tom samozrejme vie,ale nastal problém ked som doniesla od lekára papier ze nesmiem zdvíhať viac ako 5 kíl. To co nasledovalo zo strany nadriadených ani nejdem rozpisovať jednoducho som si v praci porevala každý deň, lebo robia všetko pre to aby som sa dala vypísať na Pn, čo je pre mna úplne zbytočné keďže som úplne okay... Po tom ako sa zachovali sa po rodičovskej vrátiť nechcem. No teraz neviem či to tu psychicky zvládnem kym nastúpim na Md. Rozmýšľam nad výpoveďou, no v tom pripade by som ostala na podpore až do nástupu na MD. Viete mi prosim poradiť ci by som po podpore mala nárok na materskú? Ďakujem krásne

melanta
1. mar 2023

Áno, na materské máš nárok. Aj keď dáš výpoveď. Avšak ak sa nezamestnáš a počas rodičovskej by si išla na ďalšiu materskú, nárok na ňu mať nebudeš a tým pádom aj rodičák ten nižší. Čiže hľadala som by som radšej cestu, ako vyriešiť situáciu a ostať zamestnaná. Budeš mať lepšie možnosti, ak budeš riešiť výpoveď po skončení rodičovskej.

tessa2299
1. mar 2023

Neni lepsie sa dat teraz na PN, z Pn hned na matersku, po materskej na rodicak. Mozno budes mat este aj retazovy porod (cize dalsiu matersku nebudes mat nizsiu ako prvu- podotykam, materska sa rata z hrubeho prijmu a nie z PN) a potom ked tak, dat vypoved a ist na podporu.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. mar 2023

@mamula20 problém je v tom ,že ani moja doktorka ma ešte nechce vypísať pokial nie je dôvod.....ja som v oddelejej miestnosti kde sa len expeduje

autor
1. mar 2023

@melanta ďakujem krásne za odpoveď. Na materskú idem 3ti krát ale s takým pristupom ako je tu som sa este nestretla

autor
1. mar 2023

@tessa2299 problém vidím hlavne aj tam,ze ak budem na pn budem musieť byt doma a budem mat ken vychádzky s čím sa neviem zmieriť ani si to predstaviť. Ako budem deti nosiť do škôlky, školy na krúžky....

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz