Výška druhej materskej hneď po ukončení prvej materskej

pastelka99
18. jan 2013

Mamičky, chcela by som sa opýtať , som momentálne ešte na materskej už druhý rok , poberám rodičovský príspevok , akú by som mala ďalšiu materskú, myslím výšku materskej keď by som otehotnela hneď po skončení materskej dovolenky??tú prvú som mala dobrú, pretože som robila 2 roky.
ďakujem za každú odpoveď 🙂))

xlucia
18. jan 2013

@pastelka99 pleties si pojmy a dojmy. teraz si na rodicovskej. ak by porodila druhe dieta kym prve dieta dovrsi 3, rok zivota, potom je to tzv. retazovy porod a ak mas stale trvaly prac. pomer, potom by ti personalistka vyratala predpokladany prijem a z toho matersku.
v reale, o par eur vyssiu, ako by mala prvu matersku.
ak porodis, po tretom roku zivota dietata, cize uz si ukoncila rodicovsku, to je uz ina tema...

pastelka99
autor
18. jan 2013

ďakujem za odpoveď 🙂
no mňa presne zaujíma tá druhá téma 🙂 , akú by som poberala potom materskú keď by som otehotnela po tretom roku života môjho dieťaťa. Z čoho mi ju budú rátať, či ju budem poberať takú vysokú ako tú prvú ??

pastelka99
autor
18. jan 2013

@xlucia ďakujem za odpoveď 🙂
no mňa presne zaujíma tá druhá téma 🙂 , akú by som poberala potom materskú keď by som otehotnela po tretom roku života môjho dieťaťa. Z čoho mi ju budú rátať, či ju budem poberať takú vysokú ako tú prvú ??

zuzana909
18. jan 2013

@pastelka99 to záleží na tom či ti pracovný pomer ešte trvá alebo ti už skončil.
ak ti pracovný pomer stále trvá, ty nastúpiš po RD do práce a budeš pracovať, výška materskej sa počíta podľa toho koľko zarobíš nie podľa toho koľko odpracuješ.
ak odpracuješ napr. 5 mesiacov, tak sa ti materská bude počítať z tohto príjmu, ak by si pracovala viac ako rok tak tam sa to potom počíta trošku inak 😉

xlucia
18. jan 2013

@pastelka99 to zalezi, ci by si bola zamestnana, a kolko mesiacov by si pracovala atd. .... uved konkretnejsiu predstavu

pastelka99
autor
19. jan 2013

xlucia
tak napriklad,budem pracovat dajme tomu 5 mesiacov,ale pocas rod.dovolenky a aj poberat 190eur,co mne RD konci v decembri uz tohto roku,no a do konca juna tohto roku by som robila.TAK AKO BY MI VYRATALI MATERSKU A Z COHO?OD COHO TO ZALEZI?aj od platu,ktory budem poberat za tych 5 mesiacov,co budem robit,ci aj od dni,alebo mesiacov co odrobim?ako to vlastne je?som z toho jelen.A DAKUJEM ZA ODPOVEDE,

123zuzana
19. jan 2013

ahojte chcela by som sa opytat ci mam narok ma matersky prispevok ked som este stale na rd s prvym dietatom v marci bude mat dva roky a dalsie babo by sa malo narodit v septembri. pred prvym tehotenstvom som nebola vobec zamestnana len som si platila dobrovolne nemocenske poistenie takze som mala narok na matersku ale co teraz? vopred dakujem

petronelka1
19. jan 2013

@123zuzana Možno sa mýlim, ale podľa mňa, keď si si neplatila DNP po ukončení prvej MD, tak budeš mať nárok len na rodičovský príspevok. Ináč, pozerám, že malá bude mať len v marci 2 rôčky. Maš tiež nárok na dávku(starostlivosť o dieťa), keďže tvoje prvé dieťa nemá 3 rôčky a už máš druhé. Vybavuje sa to tam, kde rodičovský príspevok, je to okolo 41 eur na mesiac a dostaneš to za 6 týždňov druhého dieťaťa. Vypisuje sa tlačivko + rodné listy 1 a 2 dieťaťa. Mňa na to upozornili baby tu, takže som dostala za november a december peniaze aj na Natálku. Potešili. Ak o tomto príspevku vieš, tak predchádzajúce riadky neber na vedomie. 🙂

123zuzana
19. jan 2013

@petronelka1 ahoj DNP som si platila az do 31.1.2012 kym to nezrusili.. takze keby som si zacala teraz priplacat mozno by som nieco dostavala ci? a dakujem za info o tom prispevku som ani netusila