Výška materskej po návrate do práce alebo reťazový pôrod

sandyka90
22. feb 2022

Ahojte, neviem či chcem reťazovy pôrod alebo budem trošku potrebovať trošku zmeniť prostredie a nastúpiť do práce. Budúci rok v marci.
Ak sa vrátim do roboty koľko musim mat znova odpracované aby sa mi do materskej rátala novy denny vymeriavací základ a aby som mala vyššiu materskú ako tu prvú?(predpokladám že budem o trošku viac zarábať ako pred materskou 😁)
Reťazovy pôrod... nemyslím si, že otehotniem a porodim do konca rod. dovolenky

lucka_ke
22. feb 2022

ak sa jedná o ten istý pracovný pomer, z ktorého si teraz na RD - išla by si na materskú v roku 2024 tak MD sa počíta z r. 2023
ak by si išla na MD v r. 2023 - počítalo by sa za rok 2022, kde však nemáš príjem a bral by sa do úvahy predpokladaný podľa pracovnej zmluvy
všetko záleží od termínu pôrodu a nástupu na materskú

sandyka90
autor
22. feb 2022

@lucka_ke áno ten istý pracovný pomer, takto som myslela aj ja ale v roku 2023 ak by som otehotnela...je dobré predtým niekoľko mesiacov odrobiť? či to nezohráva úlohu?

lucka_ke
22. feb 2022

no ak sa bude materská počítať z roku 2023 tak samozrejme potrebuješ mať aj nejaký príjem, z ktorého ti budú robiť výpočet

dejna_
23. feb 2022

@sandyka90 každopadne treba aj pozerať že plánujú zmeny v zákonoch ..zatiaľ nič schválené síce nie je ale netreba sa spoľahnúť na to čo platí dnes bude aj v roku 2022. V každom prípade sledujte stánku Relia Jozef Mihál on dáva tipy ako sa dá získať čo najvyssiu materskú.

sandyka90
autor
24. feb 2022

@dejna_ ďakujem kuknem