Vysoká škola popri rodičovskej dovolenke

kaajuiaatko
5. jan 2016

Ahojte maminky študujete niektorá popri dieťati/deťoch? Študujete denne alebo externe? A na akej škole a aký odbor? Rozmýšľam, že by som si aj ja spravila vysokú popri RD, zatiaľ zvažujem pre a proti 😒 . Ďakujem za každú radu 🙂

grettka
5. jan 2016

Skus si hodit do vyhladavaca temu "Mamicky ktore studujete". Nejde mi skopirovat link. Tam najdes studujucich mamiciek neurekom. 🙂 a drzim palce. Moja skusenost, nie sice vlasna, ale mala som spoluziacky -mamicky a nie jednu a nielen s jednym dietatom. Dve dokonca s tromi detmi, kde to tretie sa im narodilo v poslednom rocniku. Takze da sa to, neboj.
Zalezi vsak ake budes mat jednak moznosti uplatnenia, podla toho si vyberaj odbor. A druha vec, k comu mas vztah? Lebo studovat nieco len pre titul alebo vidinu lepsej pozicie za cenu, ze budes studovat nieco, co ta vobec nebavi a budes pri tom trpiet? Tretia vec, ake mas moznosti studia vo svojom okoli? Aby si zas necestovala cez pol Slovenska do skoly. Stvrta - financne hladisko, kolko ta bude studium stat? Takze, zvazit by si si mala toto vsetko ty, lebo len ty poznas najlepsie svoju situaciu doma, v regione kde zijes, aj co sa tyka prace.
Co by som ja volila urcite, tak nejake jazyky a nemyslim teraz len VS studium, ale nejaku kvalitnu jazykovku, ovladat jazyky je vzdy plusom. Drzim palce.

ankalv1
5. jan 2016

Ja študujem už štvrtý rok na Pedagogickej fakulte v Trnave.

ankalv1
5. jan 2016

Externe 😊

kaajuiaatko
autor
5. jan 2016

@grettka ďakujem 🙂 baví ma personalistika nad niečim takým aj uvažujem, som z Trenčína a tu na TNUAD je aj taký odbor tak zatiaľ to je asi to čo by ma bavilo ale musím nad tým poriadne porozmýšľať aby to nebolo presne tak ako si napísala, že vyštudujem a nakoniec mi to bude na nič ... keď už mám obetovať čas tak kvôli niečomu čo bude mať význam pre mňa a samozrejme aj pre moju rodinku 🙂
@ankalv1 a asi koľko ťa to sotjí? a ako potom chodíš do školy? cez víkendy alebo po večeroch? 🙂

alicka850
5. jan 2016

@kaajuiaatko hlavne si vyber nejaku dobru univerzitu, ja by som osobne na inej ako Kome skeho nestudovala. Niektore univerzity su tovarne na diplomy a zamestnavatelia sa na to pozeraju,z ktorej univerzity mas titul. Na Trencin prosim zabudni. ☺

ankalv1
5. jan 2016

Chodím cez víkendy ale skúšky mávam aj cez týždeň a školné mám 730e na rok

zuzka276
5. jan 2016

@kaajuiaatko pozri si aj predmety, nie len odbor, a najlepšie je ísť sa opytať osobne na štúdijné na fakultu kde chceš študovať

tajka1986
5. jan 2016

@alicka850
nie vsetky fakulty z tejto univerzity su odsudeniahodne. A to,ze isty ludia dodrbali na univerzite co sa dalo a odsrali si to bezni studenti nekomentujem. Ja by som skusila asi Komenskeho alebo Univerzitu Mateja Bela.
@kaajuiaatko

alicka850
6. jan 2016

@tajka1986 v pohode, ja by som energiou na takej skole nemrhala. Na ziadnej fakulte. Ale ked niekto chce,je to jeho vec ☺ Ja som z Komenskeho a kolegovia,co si porobili rovnake odbory v cechach su daleko daleko pred nami. Ked uz investovat do vzdelania,tak Komenskeho,STU a UMB su take minimalne standardy na Slovensku.

amairim
6. jan 2016

Ahoj, ja studujem 4-ty rocnik MTF (STU) v Trnave. externe, piatky- soboty. Da sa to, ak mas niekoho, komu zveris deti a netrpnes cely den na prednaskach- nevyvolavas im, nekontrolujes. Ucim sa len v noci, casto do druhej rana. Je to "zahul", ale vidim svetlo na konci tunela. Mam dve deti (2,5 a 1 rok)
Tak drzim palce, ak sa rozhodnes akokolvek. Kazdopadne studium, rozvoj akykolvek, ta posunie dalej a nezakrpatis na RD. Aspon pokecas s dospelymi ludmi a zistis, ze slovencina obsahuje aj suvetia 😀

kaajuiaatko
autor
8. jan 2016

ďakujem za rady 🙂 ja aj pracujem na TPP robím v 3 smenách s deťmi je je vtedy doma manžel a keďže som už maturovala tehotná nad výškou som neuvažovala .. ale už veľakrát sme sa o tom rozprávali lebo nechcem do dôchodku pracovať vo výrobe a u muža mám 100 % podporu len zatiaľ tie financie ... musím počkať pokiaľ budeme obaja zarábať lebo takto sme radi že utiahneme nájom a máme čo jesť 😒 ale každopádne najprv si chcem všetko potrebné pozisťovať mám na to ešte asi rok a poriadne si to premyslieť nie je len tak sa do toho pustiť 😉 preto mi je každá rada dobrá a veľmi si ju cením 🙂

monikamy8
3. máj 2019

Ahojte,

Prečo je taký rozdiel medzi predškolskou a elementárnou pedagogikou v BB a v Trnave ? myslím, čo sa týka rozvrhu a predmetov.. vie mi niekto ozrejmiť? keďže je to ten istý odbor.

Trnava : http://prntscr.com/nk27cu
Banská bystrica : http://prntscr.com/nk28jm

Okrem toho, že Trnava stojí 650€ na školský rok a Banská bystrica stojí 650€ na semester, čo je ročne raz toľko.

@alicka850
@amairim
@ankalv1